Fatih KARAKAŞ Resim Sergisi

“MELANKOLİK İZLER”

31 Ekim – 26 Kasım 2014

A

Fatih Karakaş için doğa vazgeçilemez bir hazinedir, konularını seçerken doğanın sonsuz verisinden yaralanmaktan çekinmez. Bir sanatçı olarak görme yetisini çok iyi kullanmaktadır. Doğadaki herhangi bir kadraj resim olmaya aday bir karedir. Sanatçıya düşen de, özgün bakış açısıyla, o kadrajı bir miktar terbiye edip sanata dönüştürme çabasıdır. Bir insan portresi, bir ağaç yaprağı, bir tuğla ve dokusu, eski bir duvardan fırlamış küçük bir sarmaşık yaprağı, her hangi bir doğal eleman veya arkadaş-aile grubunuzun oluşturduğu kareler… Hepsinde ayrı ayrı zengin renk ve biçimler keşfedersiniz. Tüm bunlar resme dönüştürmeniz için önünüze serilmiş verilerdir. Bu malzemeleri doğru yorumlamak ise işin can alıcı kısmıdır. Bu anlamda sanatta çarpıcılık önem taşır. Fatih Karakaş bu yaklaşımlardan beslenerek özgün ve lirik üslubuyla eserlerini üretmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız