Alexander Davidov Heykel Sergisi

“Minotaur”

22 Kasım – 18 Aralık 2013

B

Davidov’un sahip olduğu gözlem yeteneği, eserlerinin mükemmel oranları ve kusursuz detaylarıyla hemen göze çarpmaktadır. Çalışmalarındaki ışık yansımaları ustaca hesaplanmış olup bronz ve taş arasındaki uyum da toplam armoninin bir parçasıdır… İnsanın doğa ve hayvan ile olan ilişkisini gizemli heykelleri ile dile getirirken, ilgi alanlarına giren mitolojik figürleri de kullanmaktadır.

Derin duyarlılığını ve karmaşık iç duygularını gerçek görüntülere çevirmeyi seçen Davidov, eserlerine sembolik önem ve özel anlam kazandırmaktadır.

Hayallerinin peşini hiçbir zaman bırakmayan ve sanata olan inancına her zaman sadık kalan Davidov, yeteneğini hayranlarıyla paylaşmayı hayat hedefi olarak belirlemiştir… Bulgaristan’da  ve ülkesi dışında izlenip takip edilen sanatçının eserleri,

bir çok koleksiyonda yer almaktadır.

Alexander Davidov çalışmalarını Sofya’da ki atölyesinde sürdürmektedir,

Sanatçının eserleri 22 Kasım – 18 Aralık 2013 tarihleri arasında Galeri Soyut / B Salonu’nda görülebilir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.