Arif Çekderi Heykel Sergisi

“Tulpar’ın İzinde…”

20 Aralık 2013 – 2 Ocak 2014

B

Arif Çekderi 1980 yılında Eskişehir’de doğdu. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 2007 – 2011 Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Bölümü’nde “20. Yüzyıl Heykelinde Görsel ve Düşünsel Değişimler” konulu tez çalışmasını vererek Yüksek Lisansını tamamladı.

Ana materyali ağırlıklı olarak metal olmakla birlikte farklı malzemelerle de çalışan sanatçı, konularını tarih ve mitolojilerden alan figüratif heykel çalışmaları gerçekleştirdi. Büyük ebatlı metal heykel uygulamaları gerçekleştirmiş olan sanatçı, klasik figüratif anlayışın yanında belirli malzeme ve tekniklere sınırlı kalmadan farklı malzemeler ve konularla da denemelerde bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı çalıştaylara katılan sanatçı, çalışmalarını Eskişehir’de ki atölyesinde sürdürmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız