Artist 2014 24.Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

8 – 16 Kasım 2014

Galeri Soyut, 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TÜYAPArtist 2014′ 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na 35 sanatçı ile katılıyor.

Galeri Soyut’un Bulunduğu Stand: 7. Salon 709-A

Adres: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi E-5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece – İstanbul

7. Salon 709-A’daki standta bulunacak sanatçılar arasında Ahmet Yeşil, Emre Lüle, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Hakan Esmer, Nevres Akın, Orhan Umut, Raşit Altun, Semih Kaplan, Serdar Leblebici, Sertap Yeğin, Zuhal Baysar, Yiğit Altıparmakoğulları, Abdullah Hekimhan, Fatih Karakaş, Baki Bodur, Behzat Feyzullah, Berk Arıkan, Ceyhun Yaman, Erhan Lampir, Mehmet Yıldırım, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Samed Arda Selim, Selda Eren, Sena Dönmez, Turgut Akursu, Ümit Türk, Ömer Eken, Betül Demir Karakaya, Deniz Onur Erman, Azimet Karaman, Alexander Davidov, Demet Kaya Güngörür ve Dinçer Güngörür bulunuyor.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

  Ahmet Yeşil 1954’de Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde gördü. Ressam Nuri Abaç, İlhan Çevik ve Ernür Tüzün’ den gerekli resim eğitimini aldı. Başta Kültür Bakanlığı, DYO Eğitim Vakfı Müzesi, Ankara Resim Heykel Müzesi, Körfez Belediyesi Müzesi, Balıkesir Belediyesi Devrim Erbil Müzesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Koleksiyonu, İngiltere Kraliyet Koleksiyonu, Eczacıbaşı Koleksiyonu, Cumhuriyet Gazetesi Müzesi, Uğur Mumcu Vakfı Koleksiyonu, Hacettepe Üniversitesi Resim Heykel Müzesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi olmak üzere, yurt dışında, Almanya, ABD, Kanada, Hollanda, İngiltere başta olmak üzere, birçok ülkede de yapıtları bulunmaktadır. Sanatçı, UNESCO AIAP Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve BRHD üyesidir. Sanatçı şimdiye kadar 91kişisel olmak üzere, 289 karma ve yarışmalı sergiye katıldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 21 ödül aldı.

  Abdullah Hekimhan 1961’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotograf Bölümü mezunudur, master derecesini de aynı üniversiteden almıştır.

  Abdullah Hekimhan profesyonel fotograf yaşamına 1985 yılında başladı. Bugüne kadar Türkiye ve Kanada’da yerli, yabancı ve çokuluslu reklam ajanslarıyla çalışarak birçok lokal ve global firma ile sivil toplum kuruluşlarının tanıtım faaliyetlerinde yer aldı. Türkiye’nin çeşitli kentlerinde karma tanıtım fotografı sergilerine katıldı, üniversitelerde ve meslek kuruluşlarında seminerler verdi.

  Son yıllarda fotografın sanat ve belgesel alanlarında kişisel projeler üretmektedir.

  Abdullah Hekimhan çalışmalarını ve yaşamını halen Kanada ve Türkiye’de sürdürmektedir.

  Serdar Leblebici 1961 yılında İzmir’de doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Tasarımı Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Ressam Yavuz Seçkin ile çalıştı. Yirmiüç kişisel sergisi vardır. Yurtiçi ve yurtdışında, uluslararası boyutu olan birçok karma ve grup sergisine katılmıştır.

  Société Nationale des Beaux-Arts (SNBA), Paris üyesidir. SNBA kurumu tarafından 2006 yılında, ”Resim Dalında Bronz Madalya”, 2011 yılında,”20×20” Delegasyon sergisi ile “Gümüş Madalya”, 2013 Tunus / Monastir Uluslararası Plastik Sanatlar Festivali’nde ise “Resim Dalında Büyük Ödül” ile onurlandırılmıştır. T.C. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında eserleri; Abuja (Nijerya) ve Ulan Bator (Moğolistan) T.C .Büyükelçilik koleksiyonlarına dahil edilmiştir.

  Çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdürmektedir.

  1963, Erzincan, Kemah’ta doğdu.. 1988’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik – Cam Anasanat Dalı Bölümü’nü bitirdi. 1988-1989 Paşabahçe Cam Fabrikası’nda, cam üzerine negatif rölyef çalışmaları yaptı. 1995 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğretmenlik sertifikası formasyon eğitimi aldı.

  Üç kişisel sergi açan sanatçı, Yurtiçinde 75 ‘e yakın karma ve grup sergilerine, yurtdışında ise Fransa, Almanya ve Belçika’ da Anadolu Sanatçılar Derneği tarafından organize edilen grup sergilerine katıldı. Kanada’nın başkenti Ottowa’da bulunan, Sanatçının tasarladığı ve bir grup mimar ve heykeltıraş arkadaşı ile gerçekleştirdiği, Şehit Diplomatlar Anıtı Projesi Türkiye’nin yurt dışına yaptığı ilk anıt olma özelliği taşıyor. Sanatçının yurtiçinde çeşitli şehirlerde kolektif çalıştığı 4 adet açık alan heykel uygulamaları bulunmaktadır.

  Halen Gazi Üniversitesi, Resim-Heykel Müzesi Müdürlüğü’nün yanı sıra, Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilin Dalı’nda Öğretim Elemanı olarak görev yapmaktadır.

  Engin Korkmaz 1972’de Erzurum’da doğdu. 1992’de Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.1997’de Uludağ Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992 – 1995 yılları arasında M.E.B. da öğretmen olarak çalıştı. 1996’da Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Halen aynı görevini sürdüren sanatçı, 7 kişisel sergi gerçekleştirdi, yurt içi  ve  yurt dışında çok sayıda karma sergiye katıldı.

  Ödül:

  2011 Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Uluslararası  “Rauf Denktaş” Konulu Ekslibris Yarışması – Mansiyon.

  Orhan Umut 1972’de Diyarbakır’da doğdu. 1997’de Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok kurum, kuruluş, müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan Orhan UMUT, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 37 kişisel sergi gerçekleştiren sanatçı çalışmalarını Diyarbakır’daki atölyesinde sürdürmektedir.

  Ödüller:

  2007 68. Devlet Resim Heykel Yarışması ‘’Jüri Özel Ödülü’’
  2004 65. Devlet Resim Heykel Yarışması “Başarı Ödülü”
  2006 Eczacılar Birliği 50.Yılı Resim Yarışması “Başarı Ödülü”
  2007 İzmir Büyükşehir Belediyesi Resim Yarışması “3.lük Ödülü”
  2010 Anadolu Üniversitesi “Yunus Emre” Resim Yarışması “Başarı Ödülü”
  2005 Diyabet Vakfı Resim Yarışması “Mansiyon”
  1998 D.S.İ Resim Yarışması “3.lük Ödülü”
  1997 T.P.V Resim Yarışması “Jüri Özel Ödülü”

  1973 yılında Vakfıkebir/Trabzon’da doğan Hakan Esmer, 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü’nden mezun olarak, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programını tamamladı.

  1996 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer aynı bölümde sırasıyla Temel Sanat Eğitimi, Duvar Resmi Teknikleri, Vitray ve Resim derslerini yürütmüştür. 38 kişisel sergi açan sanatçının, aralarında Eczacılar Birliği Resim Yarışması, Tekel Resim Yarışması, Şefik Bursalı Resim Yarışması, Antalya Resim Festivali, Talens Resim Yarışması, Tunus / Monastir Uluslararası Plastik Sanatlar Festivali “Büyük Ödül”ünün de bulunduğu toplam 15 ödülü bulunmaktadır.

  T.C. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında eserleri; Berlin(Almanya), Abuja (Nijerya) ve Nahçıvan Özerk Bölgesi T.C. Büyükelçilik Koleksiyonlarına dahil edilmiştir. 2012 yılının Ocak ayında Üniversitedeki görevinden ayrılan Esmer, çalışmalarını halen Eskişehir’deki atölyesinde sürdürmektedir.

  Ercan Ayçiçek 1974’de Trabzon’ da doğdu. 1996’da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim-iş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Halen sanat yaşamına Trabzon’da sürdürmektedir.

  Sertap Yeğin 1974’de Erzurum’da doğdu. 1999’da Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2003’de Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans programını tamamladı. Sanatçı, Ulusal ve Uluslararası Çalıştaylarda ve karma sergilerde yer almıştır. Halen çalışmalarını Bursa’da ki atölyesinde sürdürmektedir.
  Ödüller:
  5. Şefik Bursalı Resim Yarışması Başarı Ödülü
  14. Kalp Vakfı Resim Yarışması Mansiyon Ödülü

  Fatih Karakaş 1975’de Adıyaman’da doğdu.1996 yılında o zamanki adıyla Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı. Prof. Neşe Erdok, Prof. Nedret Sekban ve Doç. Ahmet Umur Deniz Atölyelerinde öğrenimini tamamladı. Yan dal olarak 1999-2002 yılları arasında Prof. Alattin Aksoy ve Doç. İrfan Okan atölyesinde litografi eğitimi aldı.

  Ödüller:

  2009 Ümraniye Belediyesi serbest konulu 5.resim yarışması,Mansiyon
  2010 K.Maraş Sütçü İmam Ünv.Ulusal Resim Yarışması 3.’lük ödülü
  2010 34.Dyo Resim Yarışması,ödül

  Ceyhun Yaman 1976 yılında Ceyhan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ceyhan’da, Lise öğrenimini ise Antalya’da tamamladı.2001 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok karma yurtiçi ve yurtdışı etkinlikte yer almış olan Sanatçının ilk kişisel sergisidir.

  Çalışmalarını Eskişehir’de ki atölyesinde sürdürmektedir.

  Zuhal Baysar 1976’da Ankara’da doğdu.

  1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda “İnsan ve An Resimleri” konulu tezi ile Yüksek Lisans Programını bitirdi. 2006 yılında “Toplumda Şeffaflığın Görsel Tanımı” konulu tezi ile Sanatta Yeterlik Doktora programını tamamladı. Bugüne kadar yurt içinde 7 kişisel sergi gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bükreş, Kişinev, Brüksel, Köstence, Saraybosna, Atina ve Patra dâhil olmak üzere pek çok kentte ulusal ve uluslararası proje ve sergide yer aldı, söyleşilere katıldı ve konferanslar verdi. Çok sayıda kurum, kuruluş ve özel koleksiyonda eserleri yer alan sanatçının Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından verilen 2008 -2009 Akademik Yılı Sanatta Teşvik Ödülü bulunmaktadır. Sanatçı halen Hacettepe Üniversitesinde Doçent olarak görevini sürdürmektedir.

  Dinçer Güngörür 1977’de Adana’da doğdu. 2001’de Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.

  Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

  Yiğit Altıparmakoğulları 1977’de Bursa’da doğdu. 2003’de MSÜGSF Resim Bölümü’nü bitirdi. 2006’da MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü, Yüksek Lisans’ını tamamladı. 2008’de MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı, Sanatta Yeterlik aldı.

  Sanatçı halen MSÜGSF Resim Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

  Ödüller:
  2010- I. “Serhadsiz İnce Sanat” Sempozyumu Yarışması Birincilik Ödülü, Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Bakü / Azerbaycan
  2003- Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri MSÜ Resim Dalı Birinciliği, Sabancı Vakfı, İstanbul / Türkiye

  Betül Demir Karakaya 1978’de İzmir’de doğdu. Sanat eğitimine 1998 yılında Moskova Stragonova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde başladı. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’ne yatay geçiş yaptı ve 2002 yılında Lisans derecesi alarak mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Seramik Anasanat Dalı’nda “Tarihsel Süreç İçerisinde Seramik Çanlar” başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamlamış, Sanatta Yeterlik derecesini 2014 yılında “Endüstri Devrimi Sonrası Porselen Ürün Tasarımı ve Örnek Uygulama” teziyle almıştır. MIC Faenza International Ceramic Museum başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında özel ve kamu koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte yer alan sanatçı, elliden fazla karma sergiye katılmış, uluslararası bienal ve sempozyumlarda eserleri sergilenmiştir.

  Demet Kaya Güngörür 1978’de İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

  Serge Daney ‘Her form bana bakan bir yüzdür’der. Demet Kaya Güngörür’ün heykelinin yüzü de farklı bir form olarak varlığını ortaya koyuyor. Düşünsel gücün, eylemle birleştiği bu heykeller taşın yontulma aşamasında sanatçıya bakan yüzlerden oluşur. Sanatçı heykelinin nasıl olacağına karar veriyor gibi görünse de aslında her taş ayrı bir yüz, her yüz ayrı bir form ile kendini var eder. Heykel santçısı taşın sözünden çıkmadığı sürece ulaşmak istediği noktaya varabilir. Heykeller içinde açılan boşluklar taşın kütleselliğini ortadan kaldırırken bu ağır malzeme sanatçının ellerinde adeta estetik bir hafiflik kazanıyor.

  Deniz Onur Erman 1978’de Ankara’da doğdu. 2001’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden derece ile mezun olmuştur. 2003’de “Çağdaş Türk Seramik Sanatında Birey-Toplum Konusunun Figüratif Olarak İşlenişi.” konulu tezi ile Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. 2003-2005 yılları arasında İngiltere’de University of Wales Institute Cardiff (UWIC), Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Seramik Bölümü’nde “Porselen ve Yüksek Pişirim Teknolojisi” üzerine M.A. Attachment programını tamamlamıştır. Bu dönemde göçmen kuşlardan esinlenerek kuş başlı-kadın bedenli figürler oluşturmaya başlamıştır. Özellikle porselen malzeme ile çalıştığı, ince detaylar ve dokular içeren bu çalışmaları farklı kil bünyeleri ve sırlar ile çeşitlendirerek halen sürdürmektedir. 2009’da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde “Seramik Sanatında Kuş Figürü Üzerine Kişisel Uygulamalar” konu başlıklı tezi ile Sanatta Yeterlik derecesini almıştır. 2007 senesinde Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde göreve başlayan Erman, halen bu kurumda Yardımcı Doçent olarak akademik ve sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir. Deniz Onur Erman’ın çalışmaları, yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen pek çok sergi, yarışma, bienal ve etkinliklerde sergilenmiş, bir tanesi Taiwan Taipei Ulusal Seramik Müzesi’nde olmak üzere sekiz eseri yurtdışında bulunan kurumlarda özel kolleksiyonlara kabul edilmiştir. Ayrıca Türkiye’de, İngiltere’de, Amerika’da çeşitli çalıştaylara katılmış ve önemli isimlerle atölye çalışmaları yapma fırsatı elde etmiştir. 2008 senesinde davetli konuk sanatçı olarak bulunduğu Boston’da Harvard Üniversitesi “Office for the Arts at Harvard/Ceramics”de “Use of Iron Spangles On Porcelain Body” konulu karşılıklı etkileşimli çalıştayı yürütmüş ve “Deniz Onur Erman’s Ceramics-Tales of Clay” konulu sözlü sunumunu gerçekleştirmiştir. Katıldığı seramik ve tasarım yarışmalarından iki tane birinciliği, bir tane özel ödülü ve bir tane mansiyon ödülü bulunan sanatçı dört adet kişisel sergi açmıştır. Ulusal ve uluslararası yayımlanmış pek çok makalesi ve kitap bölümleri bulunan Erman’ın yurtiçi ve yurtdışında katıldığı pekçok sempozyum ve kongrelerde gerçekleştirmiş olduğu sunumları bulunmaktadır. Erman’ın son dönem çalışmalarında baykuş figürleri, renkli porselen kil ile çalıştığı hamile kadın figürleri, farklı malzemeleri bir arada kullandığı yüzey çalışmaları dikkat çekmektedir.

  Nevres Akın 1978’de Eskişehir’de doğdu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Halen Görsel Sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktadır.

  Ödül:
  2012- Eskişehir Sanat Derneği Yılın Ressamı

  Erhan Lanpir 1979 yılında Bilecik’te doğdu.1997’de Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden; sonra da 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sanatçı Eskişehir’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

  Raşit ALTUN 1980’de İzmir Menemen’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Menemen’de tamamladı. 1997’de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne girdi.. 2001 yılında mezun oldu. Çok sayıda karma sergide de yer alan Sanatçı Eskişehir’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

  Ödüller:

  2012- Eskişehir Sanat Derneği Yılın Ressamı Ödülü
  2010- Yunus Emre Resim yarışması, Başarı Ödülü
  2008- 27..Turgut Pura Heykel Yarışması, Hürriyet Gazetesi Ödülü
  2003- 22.Turgut Pura Heykel Yarışması, İkincilik
  2001- Eskişehir Rotary Kulübü Resim Yarışması, Jüri Özel Ödülü
  2000- Darpane 34. Dünya Satranç Olimpiyatları için Düzenlenen Para Tasarım Yarışması, Övgüye Değer Görüldü
  2000- 1. Türkiye Jokey Kulübü Heykel Yarışması, Mansiyon
  1999- 18. Turgut Pura Heykel Yarışması, Mansiyon
  1997- Faber Castell Desen Yarışması, 2.’lik Ödülü

  Emre Lüle 1982 yılında Ankara’da doğdu.
  2006 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu.Üniversite yıllarından itibaren endüstriyel tasarım üzerine yoğunlaştı ve üniversite sonrasında da bu alanda çalışmalarına devam etti. 2007 yılında Hamburg’da Mankiewicz’de boya teknikleri eğitimi aldı.

  Türkiye’ye döndükten sonra baba mesleği olan plastik enjeksiyon ve farklı resim teknikleri üzerine araştırmalar ve çalışmalar yaptı.

  Emre LÜLE ‘nin çalışmaları aykırı, beklenmedik, alışılmışın dışında, sarsıcı ve şoke edici gibi tanımlamaların ideal kombinasyonundan oluşan bir bütün. Alışkanlıklarımızı bozan, estetik kaygı ve beklentilerimizi yeni baştan tanımlayan ve düşünce alanlarımıza yeni çentikler atan, kolay dillendirilemeyecek çalışmalar üretiyor. Emre LÜLE, resim sanatına ilişkin bildik uygulama yöntemlerini bozarak kendi özgün üslubuyla eserlerini üretmektedir.

  Metin Kalkızoğlu 1986’da Eskişehir’de doğdu. 2014 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok özel ve devlet koleksiyonunda eserleri bulunmaktadır. Çalışmalarına Eskişehir’deki atölyesinde devam etmektedir.

  Alexander Davidov 18 Şubat 1987 yilinda Bulgaristan’ın baskenti Sofya’da doğdu.
  2006 yılında Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Resim yapmakta olağan üstü yeteneğine rağmen gerçek tutkusunun heykel yapmak olduğunu 2008 yılında keşfetti. Davidov eğitimine Yeni Bulgar Üniversitesi Heykel Bölümü’nde devam etmektedir. Sanatçı ilk kişisel sergisini 2011 yılında Grand Hotel Sofya’da gerçekleştirdi. Davidov’un sahip olduğu gözlem yeteneği, eserlerinin mükemmel oranları ve kusursuz detaylarıyla hemen göze çarpıyor. Çalışmalarındaki ışık yansımaları ustaca hesaplanmış olup bronz ve taş arasındaki uyum da total armoninin bir parçasıdır…

  İnsanın doğa ve hayvan ile olan ilişkisini gizemli heykelleri ile dile getirirken, mitolojik figurler de ilgi alanlarından birisidir karizmatik sanatcinin…

  Derin duyarlılığını ve karmaşık iç duygularını gerçek görüntülere çevirmeyi seçen Davidov, eserlerine sembolik önem ve özel anlam kazandırmaktadır.

  Hayallerinin peşini hiçbir zaman bırakmayan ve sanata olan inancına her zaman sadık kalan Davidov, yeteneğini hayranlarıyla paylaşmayı hayat hedefi olarak belirlemiştir…

  Mevlüt  Akar 1988 yılında Afyonkarahisar’ın  Sultandağı ilçesinde doğdu.2006 yılında Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi  Resim Bölümü’nden  mezun oldu. 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nünden mezun oldu. Birçok sergi ve etkinlikte yer alan sanatçı Eskişehir’deki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Ömer Eken 1988 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu. Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde eğitimine başladı. 2014 senesinde MSGSÜ’den mezun oldu. Çok sayıda karma sergi ve etkinlikte yer almış olan Sanatçı, özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Ödüller:

  2013 – Gaziantep Üniversitesi Desen Yarışması ‘’Birincilik Ödülü’’
  2013 – 1.SADA Resim Yarışması ‘’Başarı Ödülü’’
  2012 – Ahmet Merey Resim Yarışması ‘’Başarı Ödülü’’
  2012 – Türkiye Jokey Kulübü 9. Resim Yarışması ‘’Mansiyon’’ Ödülü
  2012 – ‘’12. Geleneksel Deniz Ve İnsan’’ konulu resim yarışması ‘‘Başarı Ödülü’’
  2012 – Sütçü İmam Üniversitesi 9.Resim Yarışması Başarı Ödülü, Kahramanmaraş
  2006 – Liseler Arası Tiyatro Şenliği Afiş Yarışması ‘’İkincilik Ödülü’’ Diyarbakır

  Selda Eren, 1988 yılında Eskişehir’de doğdu. 2007 yılında girdiği Anadolu Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde ve sonrasında çeşitli etkinliklere ve karma sergilere katıldı. Sanat hayatına Eskişehir’de devam etmektedir.

  Turgut Akarsu 1988’de Kastamonu’da doğdu.

  2013’de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Sanatçı çalışmalarını Eskişehir’de ki atölyesinde devam etmektedir.

  Ümit Türk 1989’da Trabzon’da doğdu. 2003’de Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine girdi. 2007’de Anadolu Ünv. GSF Resim Bölümü’ne girdi, 2012 yılında mezun oldu. Türk, , birçok sanatsal etkinliğe katılmış ve ödüller almıştır.

  Behzat Feyzullah 1990’da Taşkent‘ de doğdu. 2009’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ ne girdi. 2013’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu.

  Behzat Hasan Feyzullah, mitolojinin önemli konularından biri olan, Truva’nın gerçeklik payının olduğunu, bunu da kanıtlarla sunan temayı ele almasının nedeni; aşkın, savaşın, ihanetin, tanrılara olan inançların ve insan çıkarlarının aslında günümüzden farksız olmadığını vurgulayarak, sürrealist bir biçimde yorumlamaktadır.

  Sanatçı, Kübizm ve Sürrealizm sanat akımlarından etkilenmiştir. Mitolojik betimlemelerden etkilendiği ‘’Truva’nın Dirilişi’’ temalı çalışmalarına sürrealist etkide devam etmektedir.

  Samed Arda Selim 1990′ da İstanbul’ da doğdu. Lise eğitmini aynı şehirde tamamladıktan sonra, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı ve 2012 yılında lisans eğitimini tamamlandı. 2013 yılında Aynı okulda yüksek lisans eğitime başlayan SELIM, kent imgesi ve kent estetiği üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bir çok karma sergi ve çalıştaylarda yer alan SELIM çalışmalarına Eskişehir’de devam etmektedir.

  F.Sena Dönmez 1990 yılında İzmit’te doğdu. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sanatçı,çalıştığı desen denemeleri sonucunda artan desen algısını fark ederek çalışmalarını bu yönde ilerletmek istedi.Standart figür anlayışı dışına taşan bedenleri farklı renk ve lekelerle oluşturmayı hedefledi.Belirli kişi ve konuları ele almamakla beraber zaman zaman izleyicide rahatsız edici algı yaratabilecek ,tamamlanmamış figürlere ulaşmayı amaçladı.Resimlerinde öne çıkan bir diğer özellik ise bedenin en büyük ifadesi olan baş kısmını çoğu zaman manıpule etmesidir.Bedene ilişkin ortaya çıkan bu sentez ve boya dilinin temel dinamiğiyle beraber resimlerini oluşturmayı amaçladı.

  Berk Arıkan 1991 yılında Antalya’da doğdu. Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Resim Bölümünü kazandı. 2014 yılında mezun oldu. Birçok karma sergi ve çalıştayda yer aldı. 2013 Tunus / Monastır Uluslar arası Plastik Sanatlar Festivalinde Genç Sanatçı Ödülünü kazandı. Çalışmalarına Eskişehir’deki atölyesinde devam etmektedir.

  Mehmet Yıldırım 1991’de Antalya – Manavgat’ta doğdu.2010 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde 4. Sınıfında eğitimine devam etmektedir.

  Baki Bodur 1992 yılında Antalya‘da doğdu. ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olmuştur.

  2014 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi.. Eskişehir’de ki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

  Adınız (gerekli)

  E-posta Adresiniz (gerekli)

  Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

  Telefonunuz (gerekli)

  Mesajınız