Artist 2015 25.Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

7 – 15 Kasım 2015

Galeri Soyut, 7-15 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TÜYAPArtist 2015′ 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na 33 sanatçı ile katılıyor.

Galeri Soyut’un Bulunduğu Stand: 7. Salon 709-A

Adres: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi E-5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece – İstanbul

Katılan Sanatçılar: Ahmet YEŞİL, Alexander DAVİDOV, Azat YEMAN, Azimet KARAMAN, Baki BODUR, Behzat FEYZULLAH, Berk ARIKAN, Devrim DEMİRAL, Emre LÜLE, Engin KORKMAZ, Ercan AYÇİÇEK, Hakan ERASLAN, Hemad JAVADZADE, Hüseyin FEYZULLAH, Mehmet ÇEVİK, Metin KALKIZOĞLU, Orhan UMUT, Ömer EKEN, Ömer İNAN, Özer AKTAŞ, Peruze HAMURCU, Raşit ALTUN, Sefa KARAKUŞ, Selçuk YILMAZ, Selda EREN, Sema ÖCAL, Sertap YEĞİN, Tünay TUNÇ, Ümit TÜRK, Vedat ÖRS, Yiğit ALTIPARMAKOĞULLARI, Yusuf ŞENGÜR, Zeynep ÖZDEMİR, Zuhal BAYSAR

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

  Ahmet Yeşil 1954’de Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde gördü. Ressam Nuri Abaç, İlhan Çevik ve Ernür Tüzün’ den gerekli resim eğitimini aldı. Başta Kültür Bakanlığı, DYO Eğitim Vakfı Müzesi, Ankara Resim Heykel Müzesi, Körfez Belediyesi Müzesi, Balıkesir Belediyesi Devrim Erbil Müzesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Koleksiyonu, İngiltere Kraliyet Koleksiyonu, Eczacıbaşı Koleksiyonu, Cumhuriyet Gazetesi Müzesi, Uğur Mumcu Vakfı Koleksiyonu, Hacettepe Üniversitesi Resim Heykel Müzesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi olmak üzere, yurt dışında, Almanya, ABD, Kanada, Hollanda, İngiltere başta olmak üzere, birçok ülkede de yapıtları bulunmaktadır. Sanatçı, UNESCO AIAP Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve BRHD üyesidir. Sanatçı şimdiye kadar 91kişisel olmak üzere, 289 karma ve yarışmalı sergiye katıldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 21 ödül aldı.

  Alexander Davidov 18 Şubat 1987 yılında Bulgaristan – Sofya’da doğdu. 2006 yılında Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Plastik sanatlarla 2008 yılından itibaren çalışmaya başladı. Ayni yıl Yeni Bulgar Üniversitesi’nde Heykel Bölümü’nde eğitimine başladı. Davidov 2011 yılında ilk kişisel sergisini Grand Hotel Sofya’da gerçekleştirdi.

  Davidov’un sahip olduğu gözlem yeteneği, eserlerinin mükemmel oranları ve kusursuz detaylarıyla hemen göze çarpmaktadır. Çalışmalarındaki ışık yansımaları ustaca hesaplanmış olup bronz ve taş arasındaki uyum da toplam armoninin bir parçasıdır… İnsanın doğa ve hayvan ile olan ilişkisini gizemli heykelleri ile dile getirirken, ilgi alanlarına giren mitolojik figürleri de kullanmaktadır.

  Derin duyarlılığını ve karmaşık iç duygularını gerçek görüntülere çevirmeyi seçen Davidov, eserlerine sembolik önem ve özel anlam kazandırmaktadır.

  Hayallerinin peşini hiçbir zaman bırakmayan ve sanata olan inancına her zaman sadık kalan Davidov, yeteneğini hayranlarıyla paylaşmayı hayat hedefi olarak belirlemiştir… Bulgaristan’da ve ülkesi dışında izlenip takip edilen sanatçının eserleri, bir çok koleksiyonda yer almaktadır.

  Azat Yeman 1992 yılında  Bitlis / Tatvan’da doğdu. 2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl  Kayseri Erciyes üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim anasanat dalında yüksek lisans eğitimine başladı .Birçok özel koleksiyonda eseri bulunan ressam atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  1963, Erzincan, Kemah’ta doğdu.. 1988’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik – Cam Anasanat Dalı Bölümü’nü bitirdi. 1988-1989 Paşabahçe Cam Fabrikası’nda, cam üzerine negatif rölyef çalışmaları yaptı. 1995 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğretmenlik sertifikası formasyon eğitimi aldı.

  Üç kişisel sergi açan sanatçı, Yurtiçinde 75 ‘e yakın karma ve grup sergilerine, yurtdışında ise Fransa, Almanya ve Belçika’ da Anadolu Sanatçılar Derneği tarafından organize edilen grup sergilerine katıldı. Kanada’nın başkenti Ottowa’da bulunan, Sanatçının tasarladığı ve bir grup mimar ve heykeltıraş arkadaşı ile gerçekleştirdiği, Şehit Diplomatlar Anıtı Projesi Türkiye’nin yurt dışına yaptığı ilk anıt olma özelliği taşıyor. Sanatçının yurtiçinde çeşitli şehirlerde kolektif çalıştığı 4 adet açık alan heykel uygulamaları bulunmaktadır.

  Halen Gazi Üniversitesi, Resim-Heykel Müzesi Müdürlüğü’nün yanı sıra, Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilin Dalı’nda Öğretim Elemanı olarak görev yapmaktadır.

  Baki Bodur 1992 yılında Antalya‘da doğdu. ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olmuştur.

  2014 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi.. Eskişehir’de ki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Behzat Feyzullah 1990’da Taşkent‘ de doğdu. 2009’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ ne girdi. 2013’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun oldu.

  Behzat Hasan Feyzullah, mitolojinin önemli konularından biri olan, Truva’nın gerçeklik payının olduğunu, bunu da kanıtlarla sunan temayı ele almasının nedeni; aşkın, savaşın, ihanetin, tanrılara olan inançların ve insan çıkarlarının aslında günümüzden farksız olmadığını vurgulayarak, sürrealist bir biçimde yorumlamaktadır.

  Sanatçı, Kübizm ve Sürrealizm sanat akımlarından etkilenmiştir. Mitolojik betimlemelerden etkilendiği ‘’Truva’nın Dirilişi’’ temalı çalışmalarına sürrealist etkide devam etmektedir.

  Berk Arıkan 1991 yılında Antalya’da doğdu. Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Resim Bölümünü kazandı. 2014 yılında mezun oldu. Birçok karma sergi ve çalıştayda yer aldı. 2013 Tunus / Monastır Uluslar arası Plastik Sanatlar Festivalinde Genç Sanatçı Ödülünü kazandı. Çalışmalarına Eskişehir’deki atölyesinde devam etmektedir.

  1970 Yılında Ordu’da doğdu. Ünye lisesinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Güzalsanatlar Fakültesi Resim bölümünü bitirdi. İki dönem Karikatürcüler derneği yöneticiliği yaptı. Çarşaf Mizah dergisi, Dünya Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi Dinozor mizah eki, Bando Çocuk Dergisi, Aydınlık Gazetesi gibi pek çok gazete ve dergide karikatür, ilüstrasyon ve çizgi romanları yayımlandı. Çizgi Film çalışmaları yaptı. Yurt içi ve Yurt dışı olmak üzere toplam on kişisel sergi açtı. İkisi karikatür albümü olmak üzere toplam yirmi kitabı yayımlandı. Dört yıl Beykent Üniversitesi güzelsanatlar fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Şu an resim çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

  Emre Lüle 1982 yılında Ankara’da doğdu.
  2006 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu.Üniversite yıllarından itibaren endüstriyel tasarım üzerine yoğunlaştı ve üniversite sonrasında da bu alanda çalışmalarına devam etti. 2007 yılında Hamburg’da Mankiewicz’de boya teknikleri eğitimi aldı.

  Türkiye’ye döndükten sonra baba mesleği olan plastik enjeksiyon ve farklı resim teknikleri üzerine araştırmalar ve çalışmalar yaptı.

  Emre LÜLE ‘nin çalışmaları aykırı, beklenmedik, alışılmışın dışında, sarsıcı ve şoke edici gibi tanımlamaların ideal kombinasyonundan oluşan bir bütün. Alışkanlıklarımızı bozan, estetik kaygı ve beklentilerimizi yeni baştan tanımlayan ve düşünce alanlarımıza yeni çentikler atan, kolay dillendirilemeyecek çalışmalar üretiyor. Emre LÜLE, resim sanatına ilişkin bildik uygulama yöntemlerini bozarak kendi özgün üslubuyla eserlerini üretmektedir.

  Engin Korkmaz 1972’de Erzurum’da doğdu. 1992’de Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.1997’de Uludağ Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992 – 1995 yılları arasında M.E.B. da öğretmen olarak çalıştı. 1996’da Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Halen aynı görevini sürdüren sanatçı, 7 kişisel sergi gerçekleştirdi, yurt içi  ve  yurt dışında çok sayıda karma sergiye katıldı.

  Ödül:

  2011 Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Uluslararası  “Rauf Denktaş” Konulu Ekslibris Yarışması – Mansiyon.

  Ercan Ayçiçek 1974’de Trabzon’ da doğdu. 1996’da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim-iş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Halen sanat yaşamına Trabzon’da sürdürmektedir.

  Hakan Eraslan, 1971 Çorum Osmancık doğumludur. 1995 Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü`nden mezun oldu. İzmir Karşıyaka`da bir devlet olkulunda resim öğretmenliği yapmakta olup,resim çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir. Birçok kişisel sergi açmış,karma ve yarışma sergilerine katılmış olup,çok sayıda çalışması yurt içi ve yurt dışında çeşitli koleksiyonlarda bulunmaktadır.

  Hemaddodin Javadzade 1984 doğumlu İstanbulda ikamet eden iran vatandaşıdır.grafik tasarım bölümünü  2007de bitirdi. 2001 de ilk kişisel sergisiyle porfosyonel çalışmayı başladı . bir çok ulusal yarışmada resim heykel ve grafik dallarında ödülü laik görüldü . 5 kişisel sergi açtı ve 10den fazla resim ve grafik dallarinda karma sergiye katıldı.

  Hüseyin Feyzullah 1990 yılında Taşkent‘ de doğdu. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ ne girdi. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüde yüksek lisans eğitimi gören sanatçı halen Firdevsi Feyzullah Atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Metin Kalkızoğlu 1986’da Eskişehir’de doğdu. 2014 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok özel ve devlet koleksiyonunda eserleri bulunmaktadır. Çalışmalarına Eskişehir’deki atölyesinde devam etmektedir.

  Orhan Umut 1972’de Diyarbakır’da doğdu. 1997’de Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok kurum, kuruluş, müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan Orhan UMUT, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 37 kişisel sergi gerçekleştiren sanatçı çalışmalarını Diyarbakır’daki atölyesinde sürdürmektedir.

  Ödüller:

  2007 68. Devlet Resim Heykel Yarışması ‘’Jüri Özel Ödülü’’
  2004 65. Devlet Resim Heykel Yarışması “Başarı Ödülü”
  2006 Eczacılar Birliği 50.Yılı Resim Yarışması “Başarı Ödülü”
  2007 İzmir Büyükşehir Belediyesi Resim Yarışması “3.lük Ödülü”
  2010 Anadolu Üniversitesi “Yunus Emre” Resim Yarışması “Başarı Ödülü”
  2005 Diyabet Vakfı Resim Yarışması “Mansiyon”
  1998 D.S.İ Resim Yarışması “3.lük Ödülü”
  1997 T.P.V Resim Yarışması “Jüri Özel Ödülü”

  Ömer Eken 1988 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde doğdu. Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde eğitimine başladı. 2014 senesinde MSGSÜ’den mezun oldu. Çok sayıda karma sergi ve etkinlikte yer almış olan Sanatçı, özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Ödüller:

  2013 – Gaziantep Üniversitesi Desen Yarışması ‘’Birincilik Ödülü’’
  2013 – 1.SADA Resim Yarışması ‘’Başarı Ödülü’’
  2012 – Ahmet Merey Resim Yarışması ‘’Başarı Ödülü’’
  2012 – Türkiye Jokey Kulübü 9. Resim Yarışması ‘’Mansiyon’’ Ödülü
  2012 – ‘’12. Geleneksel Deniz Ve İnsan’’ konulu resim yarışması ‘‘Başarı Ödülü’’
  2012 – Sütçü İmam Üniversitesi 9.Resim Yarışması Başarı Ödülü, Kahramanmaraş
  2006 – Liseler Arası Tiyatro Şenliği Afiş Yarışması ‘’İkincilik Ödülü’’ Diyarbakır

  Ömer İnan, 1991 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne girdi. Halen Prof . Nedret Sekban Ahmet Umur Yard.Doç Deniz Atölyesi’nde öğrenimine devam etmektedir.

  1964 Eskişehir doğumlu Özer Aktaş ilk kişisel sergisini Eskişehir Kültür sarayında 1991 yılında gerçekleştirdi. Bu güne dek çeşitli kişisel sergiler açan ve karma sergilere katılan Özer Aktaş Ankara İstanbul’da düzenlenen birçok sanat fuarına katıldı. Aktaş’ın demiri yontarak ve kaynatarak kendine özgü geliştirdiği çok farklı bir teknikle gerçekleştirdiği eserleri Kültür Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi koleksiyonlarında ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

  Peruze Hamurcu 1967’de İzmir’de doğdu.9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok özel koleksiyonda yer almaktadır. 2007 yılından beri Paris te Louvre Müzesi’ Kompleksi içinde yer alan Carousel Salonlarında açılan ‘’Societe National Des Beaux Arts’’ Salon Sergisinde yer almaktadır. Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği Üyesi olan Peruze Hamurcu, sanat eğitimciliği yapmakta ve çalışmalarını İzmir’deki özel atölyesinde sürdürmektedir. Sanatçı 14 kişisel sergi açmış, çok sayıda karma sergi ve etkinlikte yer almıştır.

  Sanatçı , insana ait değerlerin darmadağın olduğu bu yüzyılda insana ve insan yaşamına dair konularıyla hepimizi içsel bir yolculuğa çıkarıyor.Kendine özgü bakış açısıyla kurguladığı resimlerindeki figürler,bazen tanıdık bir yüz gibi gelir.Ancak onlar bir düş aleminde yaşayan yaşanılan geçek mekandan alınmış kendilerine özgü bambaşka bir sahnede rol alırlar.
  Figürlerin zaman zaman olanaksızmış gibi görünen duruşları ve ilişkileri, kendi varoluşlarını imgesel bir boyuta taşımak için kurguladığı bir oyundur.
  Resimlerinde renk, tuval yüzeyinde sınırlanmış biçim ve form ilişkisinde sınırlanmaz. Aksine onun resminde renk desenle birlikte hareket eden bir unsurdur. Bu yüzden resimler, desen ve rengin birlikte harmanlandığı bir sürecin sonucudur.
  O, insanı insan yapan tüm güzellikleri umudu samimiyeti ve içtenliği figürlerin yüzlerinde, yağlı boya resmin tüm olanaklarının kullanıldığı ustalığı ise resimlerin sizi saran büyüsünde görebilirsiniz.

  Raşit ALTUN 1980’de İzmir Menemen’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Menemen’de tamamladı. 1997’de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne girdi.. 2001 yılında mezun oldu. Çok sayıda karma sergide de yer alan Sanatçı Eskişehir’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

  Ödüller:

  2012- Eskişehir Sanat Derneği Yılın Ressamı Ödülü
  2010- Yunus Emre Resim yarışması, Başarı Ödülü
  2008- 27..Turgut Pura Heykel Yarışması, Hürriyet Gazetesi Ödülü
  2003- 22.Turgut Pura Heykel Yarışması, İkincilik
  2001- Eskişehir Rotary Kulübü Resim Yarışması, Jüri Özel Ödülü
  2000- Darpane 34. Dünya Satranç Olimpiyatları için Düzenlenen Para Tasarım Yarışması, Övgüye Değer Görüldü
  2000- 1. Türkiye Jokey Kulübü Heykel Yarışması, Mansiyon
  1999- 18. Turgut Pura Heykel Yarışması, Mansiyon
  1997- Faber Castell Desen Yarışması, 2.’lik Ödülü

  Sefa Karakuş 1992 yılı İstanbul doğumlu.Resim eğitimine 2006 yılında Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ile başladı.
  2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne girdi.Eğitimine Yalçın Karayağız
  atölyesinde devam etmektedir.

  Selda Eren, 1988 yılında Eskişehir’de doğdu. 2007 yılında girdiği Anadolu Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Öğrencilik döneminde ve sonrasında çeşitli etkinliklere ve karma sergilere katıldı. Sanat hayatına Eskişehir’de devam etmektedir.

  Sertap Yeğin 1974’de Erzurum’da doğdu. 1999’da Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2003’de Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans programını tamamladı. Sanatçı, Ulusal ve Uluslararası Çalıştaylarda ve karma sergilerde yer almıştır. Halen çalışmalarını Bursa’da ki atölyesinde sürdürmektedir.
  Ödüller:
  5. Şefik Bursalı Resim Yarışması Başarı Ödülü
  14. Kalp Vakfı Resim Yarışması Mansiyon Ödülü

  Tünay Tunç 1987 Bulgaristan Razgrad’da doğdu. 2005 Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2010 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim   Bölümü Neşe Erdok, Nedret Sekban, Ahmet Umur Deniz Atölyesi’nden mezun oldu.

  Ümit Türk 1989’da Trabzon’da doğdu. 2003’de Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine girdi. 2007’de Anadolu Ünv. GSF Resim Bölümü’ne girdi, 2012 yılında mezun oldu. Türk, , birçok sanatsal etkinliğe katılmış ve ödüller almıştır.

  Yiğit Altıparmakoğulları 1977’de Bursa’da doğdu. 2003’de MSÜGSF Resim Bölümü’nü bitirdi. 2006’da MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü, Yüksek Lisans’ını tamamladı. 2008’de MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı, Sanatta Yeterlik aldı.

  Sanatçı halen MSÜGSF Resim Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

  Ödüller:
  2010- I. “Serhadsiz İnce Sanat” Sempozyumu Yarışması Birincilik Ödülü, Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Bakü / Azerbaycan
  2003- Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri MSÜ Resim Dalı Birinciliği, Sabancı Vakfı, İstanbul / Türkiye

  Yusuf Şengür 1985 yılında İstanbul’da doğdu.2005 yılında başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünden 2010 da mezun oldu.2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Programında tez Aşamasındadır.2007 yılından buyana birçok karma sergiye katıldı.2011 yılında ilk kişisel sergisi “Geçmiş Zaman Kahramanları” nı Ormo Sanat Galerisi İstanbul’da , ikinci kişisel sergisi “ Ses” i 2012 yılında Enka Sanat Galerisi İstanbul’da açtı.Sanatçı ulusal yarışmalarda 11 ödül aldı.Resimleri birçok özel Belediye ve Vakıf koleksiyonlarında yer almaktadır.Sanatçı İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Şengür resmini ;bir kurmaca düzen içinde bir araya getirdiği figür,mekan,nesneler ve yaşam izileri diyebileceğimiz kalıntıların yaratığı atmosferik etkiye dayandırıyor.Konu edilen mekanlar insanın insan olma özelliklerinin oluşum sürecine tanıklık etmiş ,adete onun peşinden hep gelmekte olan anılar gibi yanı başında duruyor, yaşamını şekillendiriyor. Böylelikle resimlerdeki insanlar varlıklarının nedenini bir anlamda izleyiciye sorgulatıyorlar, diyerek açıklamaktadır.

  Zuhal Baysar 1976’da Ankara’da doğdu.

  1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda “İnsan ve An Resimleri” konulu tezi ile Yüksek Lisans Programını bitirdi. 2006 yılında “Toplumda Şeffaflığın Görsel Tanımı” konulu tezi ile Sanatta Yeterlik Doktora programını tamamladı. Bugüne kadar yurt içinde 7 kişisel sergi gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bükreş, Kişinev, Brüksel, Köstence, Saraybosna, Atina ve Patra dâhil olmak üzere pek çok kentte ulusal ve uluslararası proje ve sergide yer aldı, söyleşilere katıldı ve konferanslar verdi. Çok sayıda kurum, kuruluş ve özel koleksiyonda eserleri yer alan sanatçının Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından verilen 2008 -2009 Akademik Yılı Sanatta Teşvik Ödülü bulunmaktadır. Sanatçı halen Hacettepe Üniversitesinde Doçent olarak görevini sürdürmektedir.

  İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

  Adınız (gerekli)

  E-posta Adresiniz (gerekli)

  Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

  Telefonunuz (gerekli)

  Mesajınız