Berk ARIKAN Resim Sergisi

” MUAMMA / ENIGMA “

30 Ocak – 18 Şubat 2015

C

Sanatı; görüneni, düşünce ve tasarıyı yansıtmanın yanı sıra, kendi özgürlüğünü de ifade etme biçimi olarak gören sanatçı ilk kişisel sergisiyle izleyenleriyle buluşuyor. Kendi penceresinden; figür, zaman ve mekânla yaptığı çözümlemeleri sunuyor.

Kendisini göstermesine rağmen anlaşılmayan ve bilinmeyendir “muamma”. Telaffuzu bile karmaşaya davet eder. İşte tam da budur hissedilmesi istenilen. Çözümlemesi her zaman zor, içinden çıkılamaz sanılan zamanın, yeniden çözümlenmeye çalışıldığı periyodik kurgunun adıdır.

Sanatçının sergisindeki resimlerde bu periyodik kurgunun parçası olan flu, iki boyut olarak tuvalde kendisini gösteriyor. Işık ve renk yardımıyla netleştirilmiş mekân ve figürlerin fludan besleniyor olması, asıl vurgulanmak istenileni daha da öne çıkararak derinliği arttırmamızı sağlıyor.

Figürlerin gerçekçiliği, mekândan sıyrıldığı algısını oluştursa da bu sayede ön-arka ilişkisi kuvvetlendirilerek izleyiciye aktarılmak istenen anlatım, mekân ve figürün ortak armonide buluşmasına yardımcı oluyor.Bu konsept üzerinde yoğunlaşan sanatçı; yaşanmışlıkları net bir biçimde gözler önüne sererken, kendi özgürlüğünden de vazgeçmiyor.

‘Muamma’, Berk Arıkan’ın eserlerinden oluşan ilk kişisel resim sergisi, 30 Ocak- 18 Şubat 2015 tarihleri arasında Galeri Soyut C Salonu’nda izlenebilir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız