Bora Yılmazyiğit Resim Sergisi

19 – 30 Haziran 2015

B

Bora Yılmazyiğit 1954 yılında Ankara’da doğdu. İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, Mimarlık tarihi ve restorasyon uzmanıdır. Yüksek Mimar ve sanayicidir. Hafif çelik prefabrik sistemler üreten Prefi Prefabrik Yapı A.Ş.‘nin yönetim kurulu üyesi ve kurucu ortağıdır.

Sanat yaşamına, ağırlıklı olarak yağlı boya ve karakalem resim ile heykel yaparak başlamıştır. Yanı sıra felsefi, aktüel ve bilimsel denemeler de yazmaktadır. Şiir çalışmaları vardır. Şiir dilini resimlerine aktarma çabasındadır. Resimlerinde, klasik akademik ağırlıklı çalışmalara önem vermiştir. Yaşamın her saatinde, ileriye bırakılabilecek bir anı olduğunu ve bunların tuvale aktarılması gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle her an bir tablodur onun için.

Sanatçı, insan sevgisinin önde gelen temel öge olduğunu kabul etmekte ve detaylardaki ifade gücünü mesaj olarak izleyiciye aktarmak çabasındadır. Her bir eserini mutlaka  kendi yaşamının içinden almış ve ölümsüzleştirmeye çalışmıştır. Her tuvalin, dondurulmuş bir anısı ve yaşanmışlığı vardır. Eserlerinin, geleceğe bırakabileceği en önemli miras olduğuna inanmaktadır.

Bu anlamlı serginin gelirini ise, K. Bora Yılmazyiğit, Galeri Soyut ile birlikte Genç Sanatçıların yurtdışı araştırma ve deneyimlerini geliştirmede kullanmayı planlamaları, bu katkıyı sunmayı amaçlamaları da ayrı bir anlam ve önem taşımaktadır. 

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız