Levent OYLUÇTARHAN – Özge ÖNER Resim Sergisi

“BULUŞMA – V”

11 – 30 Ocak 2013

B

Hikaye ayrı noktalarda başlar. Her karakterin cümleleri farklıdır. Alt yazılar, isimler, başlıklar durmadan değişir. Yola çıkanlar için, bir zamanın, mekanın, mücadelenin sonunda, ödül niyetine bir buluşma noktası saklıdır. Bazen bunu bilmek yolu kolaylaştırır.

“Buluşma V”  iki karakterin bir araya geldikleri zemin, bir yola çıkış sergisidir. Buluşma iki farklı hayali, iki farklı yaratma sürecini kısaca izleyiciye iki farklı düşüncenin tuvale aktarılmış seyrini sunmaktadır. Özge Öner ve Levent Oyluçtarhan’ın eserlerinden oluşan ‘’Buluşma – V’’ adlı resim sergisi, 11 – 30  Ocak 2013  tarihleri arasında Galeri Soyut / B Salonu’nda izlenebilir.

Özge Öner,  resim düzleminin tamamını kapsayan özgün, kendi ritimlerini, kendi hareket yönlerini bulan spontan lekeler üzerine; sistemli ve biçimsel olarak da gerçekçi bir çizgi kullanılan kentsel bir mimari ve kalabalık insan halleri ortaya sunmaktadır. Spontan oluşan lekeler gibi spontan olarak bir araya gelen insanların oluşturduğu görsel etki, resmin tamamında ekspresif tutum ve gerçeklik bir arada kullanılarak sıra dışı bir denge yaratmayı amaçlamaktadır. Özgün bakış açısı, tavır ve gerçeklik ortaya koymaktadır. Alışılmış, monoton kalıpların dışına çıkmayı imlemektedir…

Levent Oyluçtarhan, duygularımın rehberliğinde oluşturduğu renk ve doku kompozisyonlarına, gündelik yaşamdan damıttığı, form müdahaleleri ile resimlerini sonuçlandırıyor. Oyluçtarhan’ın değişken ruh halinin yansıması olan resimleri, gün be gün değişen gerçeklik algısının sonucu olduğu düşünülebilir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız