Çağlar ÖZTÜRK Resim Sergisi

” SULU BOYA “

4 – 25 Kasım 2015

Açılış : 4 Kasım Çarşamba Saat : 18.00-20.00

C

Çağlar Öztürk, ilk kişisel sulu boya resim sergisi ile 4-25 Kasım tarihleri arasında Galeri Soyut / C Salonu’nda izleyicisi ile buluşuyor.

Sanatçı, çalışmalarında koyu tonların hakim olduğu resimlerinde aynı zamanda renkçi bir tavır sürdürmektedir. Doğanın canlılara sunduğu objeleri ve insanoğlunun ürettiği cam dokularından yararlanması onun iç dünyasındaki renkli mutlu hayallerinin bir göstergesidir. Düşlerini gerçekçe sunan sanatçı resimlerindeki koyu hakimiyetini en büyük problemi olan yaşadığı çağla ilgili karanlık-aydınlık duyum ve düşünceleri, bunlara itirazları, sanatsal eleştirileri, isteyip istemediklerini sunmuştur. Sabırla kendine özgü arayışını sürdürmekte, cılız ideolojilerin, kalıplaşmış akılların, sanatın ve tarihin karmaşasında yolunu bulmayı ısrarla denemektedir.

Çağlar Öztürk 1988’de Mersin’de doğdu. 2013 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü bitirdi. International Watercolor Society (Uluslararası Suluboya Derneği)’nin aktif üyesi oldu, yönetim kurulunda yer aldı. İzmir Suluboya Ressamları Derneği aktif üyesi olan sanatçı çalışmalarına Kayseri’deki atölyesinde devam etmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız