Celalettin TANDOĞDU Resim Sergisi

“SON-BAHAR-DA”

31 Ekim – 19 Kasım 2008

A

Bulunduğumuz coğrafya anlamını yitiriyor , kimlik kaybına uğruyor , yeni yüzyılda her şey iç içe gelişiyor,değişiyor. Yerküre bir düzleme dönüşüyor , her yer, her ilişki benzerlikten öte bir ” aynılığa ” doğru gidiyor…! Bakir doğanın kalbine saplanan yapılaşmalar , nükleer santraller, maden aramaları ve v.b.’ ları…
Teknoloji , yarışma adıyla biribirinin tekrarını üretmekte ve tüketim uçsuz bucaksız…!

Resimlerim , bu gerçeğe karşı duruşumun ” görsel sunumu ” dur. Bu sunum ; ayrıca kaçınılmaz sonun ip uçlarını ima eden , dolaylı bir anlatıdır. İroniyle , romantizmle ve zaman zaman fantastik kurgulara dayanan ifadesidir. Yerel, yörel değildir. Belgeselci bir tavır içermez.Geniş zamanlıdır. Renk , ışık , leke gibi resmin temel öğeleri ve ekspresyon içerikli figürler bu düzeni güçlendirecek şekilde kullanılmıştır.

SON-BAHAR-DA başlığı , iklimlerin , coğrafyaların , kültür ve inançların sonunda bir ” son “a doğru gidilmekte olduğunun , ne “bahar”ın ne “yaz”ın ve de ne  “kış”ın kalmayacağanın  dörtmevsimin tek bir mevsime yani beşinci mevsime dönüşeceğinin ifadesidir…!

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız