Celalettin TANDOĞDU Resim Sergisi

“AİDİYET”

26 Kasım – 8 Aralık 2010

A

1957 ‘de Fatsa’da doğdu.

1975’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’ne girdi.

Eğitimini Yüksek Lisans seviyesinde 1982’de tamamladı.

1990 – 2003 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Serigrafi Programı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Yapıtları yurt içi, yurt dışı ve Balıkesir Belediyesi Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde bulunmaktadır. Sanatçı çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

“A İ D İ Y E T”

Bir yere, bir kişiye ait olmak, kendini ait olduğu ortamda var hissetmek ve bu birlikteliğin şartlarını yerine getirmek, sahiplenmek, sorumluluk almak.

İçsel yanın gündelik yaşamdaki durumu. Çağlar boyu, her coğrafyada ve kültürlerde farklı gelenek, din, adet, vs. gibi etkenlere rağmen değişmeyen güçlü bir duygu.

“Dünya armağanlar sunacaksa bana göçmen kuş olmak isterdim ya da denizin özgürlük ve macera
kokan dalgaları arasında küçük bir yelkenli ve  tuba ağacı gibi kökleri havada yaşayabilmek!

Yaşarken de görebilmek, deneyebilmek  bilmediklerimi, öğrenebilmek merak ettiklerimi. Hayatı okumak, yazmak bir şeyleri kendi adıma, bir başkasına, bana tanıdık olsun diye ve benle birlikte bir başkasına da anlatabilmek bilmediklerimizi? Hem bir yerde olmak hem de hiç bir yerde,  belki kendi içimde bir yerde, istemediğim kadar bence  ve özgürce …!

Neden burada olmalıyım ve neden orada olmamalıyım, kim söyler kimin ve ne için var olduğumu !? görüp göremediğim nelerle sınırlı ve çepeçevre  sarmalanmış? Bir yerde bulunmak nereye kadar ve için, ya sonrası, ya orada biterse bulunma sürem !? Kim bilir belki de  hep kalırım, yenilikler, yeni şeyler düşmez önüme, başkalıklar sadece yabancı olur ve ben kalırım burada. Yeni diye kabullendiğim eskimişliklerimle, kalırım belki,
kim bilir ….. !?”

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız