Cemil GÜÇ Heykel Sergisi

“NEDEN / WHY”

9 – 28 Ocak 2015

B

Cemil Güç’ün  ’’ NEDEN / WHY ’’   adlı heykel sergisi 9 Ocak – 28 Ocak 2015 tarihleri arasında Galeri Soyut / B Salonu’nda sanat izleyicileri ile buluşuyor. İzleyiciyi en yalın hali ile elmayı ve elmanın üzerinden zamanı / zamansızlığı düşünmek arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Cemil Güç’ün mermer, ahşap ve bronz elma heykellerinde saf  ’’elma” olma halinin yanı sıra tarihsel akış içinde elmaya yüklenen tüm anlamların yansımalarını da bulmak mümkün. Hem çok tanıdık olan ama aynı zamanda da  şaşırtıcı biçimde çekiciliği hiç azalmayan elma formu Cemil Güç’ün heykellerinde yeniden hayat buluyor ve masallardaki elma imgesinden mitolojiye, dini motiflerden, günümüz dolaşımındaki elma imgesine kadar farklı çağrışım katmanları barındırıyor.

Cemil Güç 1974’da İstanbul’da doğdu. 2001’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümü Ziyatin NURİEV atölyesinden mezun oldu. İstanbul Maslak’taki kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız