Ceyhun YAMAN Resim Sergisi

” SURETLER “

17 – 30 Ekim 2014

C

1976 yılında Ceyhan’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Ceyhan’da Lise öğrenimini ise Antalya’da tamamladı.2001 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl resim öğretmeni olarak Mersinde göreve başladı.Çalışmalarını halen Eskişehirdeki atölyesinde sürdürmektedir.

Resimlerinde Suretleri renk, leke ve biçimle buluşturmaktadır. Standart Portre anlayışı dışına taşan resimler izleyici ile göz teması kurma üzerine kurgulanmıştır.

Suretler belirli şahıs veya kişileri konu almamakta birden fazla kişinin karakteristik özelliklerinin bir araya toplanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Ulaşılmak istenen nihayi hedef farklı doku ve renk anlayışı yardımı ile duygusal yoğunluğu izleyiciye aktarmayı hedeflemektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız