Demet Kaya GÜNGÖRÜR HeykelSergisi

11 – 30 Ocak 2013

A

Demet Kaya GÜNGÖRÜR:

Serge Daney ‘Her form bana bakan bir yüzdür’der. Demet Kaya Güngörür’ün heykelinin yüzü de farklı bir form olarak varlığını ortaya koyuyor. Düşünsel gücün, eylemle birleştiği bu heykeller taşın yontulma aşamasında sanatçıya bakan yüzlerden oluşur. Sanatçı heykelinin nasıl olacağına karar veriyor gibi görünse de aslında her taş ayrı bir yüz, her yüz ayrı bir form ile kendini var eder. Heykel santçısı taşın sözünden çıkmadığı sürece ulaşmak istediği noktaya varabilir. Heykeller içinde açılan boşluklar taşın kütleselliğini ortadan kaldırırken bu ağır malzeme sanatçının ellerinde adeta estetik bir hafiflik kazanıyor.

1978  İstanbul’da doğdu.

2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Kişisel Sergiler:

2012 Galeri Soyut / A-B  Salonları – Ankara, 2011 ‘İki Farklı Açı’ Heykel Sergisi, Bahçeşehir Ünv., İstanbul, 2011 ‘’Dıştan İçe – İçten Dışa’’ Heykel Sergisi, Derinlikler Sanat Merkezi, İstanbul

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız