Ensar TAÇYILDIZ Seramik Sergisi

“Kuşdilinde Söylem…II”

7 – 20 Haziran 2013

C

Ensar Taçyıldız, seramik çalışmalarında geleneksel ile modern arasında bir köprü kurarak, özellikle Anadolu Uygarlıklarının zengin form anlayışını ve kuş figürlerini yeniden yorumlayarak eserlerini oluşturmaktadır.  Eserlerinde soyut figürlerin yanı sıra keskin hatlı geometrik formlara da yer vermektedir. Seramik çalışmalarına yaklaşık 20 yıldır aralıksız sürdüren sanatçının son çalışmaları, teknik ve yüzeysel özellikleri açısından Uzakdoğu Kültüründen izler taşımaktadır.

Eserleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli müze ve özel koleksiyonlarda yer alan Sanatçının, birçok kişisel ve karma sergisi olup, yurt içi ve yurt dışı sanatsal etkinliklere katılmıştır. 13. kişisel seramik sergisini açan sanatçı, halen Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu’nda görev yapmaktadır.

Sanatçının “Kuşdilinde söylemler -II” temalı seramik sergisi 5 – 20 Haziran  2013 tarihleri arasında Galeri Soyut / C Salonu’nda  izlenebilir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.