Ercan AYÇİÇEK Resim Sergisi

“MUTFAK”

17 – 30 Ekim 2014

A

Ercan Ayçiçek   ‘’MUTFAK’’   isimli sergisi ile 17 Ekim – 30 Ekim 2014 tarihleri arasında Galeri Soyut / A Salonu’nda sanat izleyicileriyle buluşuyor.

Neden mi ‘’Mutfak’’? Son çalışmalarının hepsi boş bir apartman dairesinin mutfağında yapılmış, yaşam alanlarımızın en (ÜRETKEN) yeri olan ‘’MUTFAK’’ ta.

Sanatçı 1974 doğumlu, yani bu memleketin son 39 -40 yılında büyüyüp Pazar sabahları Pazar konseri dinlemiş, Amerikan western filmlerine , dağdan aşağı şarkı söyleyerek koşan küçük kızı anlatan japon çizgi filmlerine ve televizyon da iznik çinilerine yarım saat bakarak büyümüş , sonrasında çok gelişmiş cep telefonları ile nerede ne yediklerine kadar insanlara dayatan kültür yozlaşması içinde debelenen aynı zamanda da ayak uyduran karanlık ve çarpık bir toplumun içerisinde karanlık ve çarpık figürler çizen ve boyayan bir sanatçı.

Kömürün ,füzenin,karakalemin imkanlarını zorlamaya çalışan , monokrom ‘a yakın anlayışla deforme insan ve hayvan figürlerini üst üste bindirerek farklı bir form ve desen anlayışı ortaya koymaya çalışmış bu sergisin de.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız

Yoruma kapalı.