Ercan AYÇİÇEK Resim Sergisi

” TUTUNAMAYANLAR “

15 Ekim – 15 Kasım 2015

Yer: CerModern, Altınsoy Cad. No:3 Sıhhıye, Ankara, Türkiye

Açılış : 15 Ekim Perşembe Saat : 18.00-20.00

CerModern

Ercan Ayçiçek   ‘’TUTUNAMAYANLAR’’   isimli sergisi ile 15 Ekim – 15 Kasım 2015 tarihleri arasında Cer Modern’de hub salonunda.

Sanatçı 74 doğumlu yani bu memleketin son 39 -40 yılında büyüyüp Pazar sabahları ‘’Pazar konseri’’ dinlemiş, Amerikan western filmlerine , dağdan aşağı şarkı söyleyerek koşan küçük kızı anlatan japon çizgi filmlerine ve televizyon da iznik çinilerine yarım saat bakarak büyümüş , sonrasında çok gelişmiş cep telefonları ile nerede ne yediklerine kadar insanlara dayatan kültür yozlaşması içinde debelenen aynı zamanda da ayak uydurmaya çalışan ve TUTUNDUĞUNU   zanneden, siyah-beyaz ve çarpık bir toplumun içerisinde siyah-beyaz ve çarpık figürler çizen ve tutunmaya çalışan biri…

Tutunamayanlar

Mutfak’ tan çıktım , mutfak ? evet bir önceki sergimin adı, ya da önceki kafamın. Boşa kürek salladığımı düşünerek tekrar tuvalin karşısına geçip, bu cümleleri yazarken yine boşa yorulduğumu düşünen kafamın resimleri…

Rahatsız edici bir farkediş.

Bu sergiyi yapmaya gerek var mıydı? Kötü resim yapanlara sergi yapılmaz, ben iyi miyim? Bilmiyorum. Ya da cevap vermek istemiyorum, diye düşünen birinin resimleri bunlar. Bu resimlere bakanlar , bu yazıyı okuyanlar belki bana ne boş olduğumu hatırlatır, ya da (yeşil olursa iyi olur…) kadife bir kumaşla parlatır beni.

Kıvrandığımı anlatabildiysem … yani bu figürler.

TUTUNAMAYANLAR.

Ercan Ayçiçek 1974 Trabzon’ da doğdu. 1996 K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim-iş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Halen sanat yaşamını Trabzon’da sürdürmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız