Firdevsi FEYZULLAH Resim Sergisi

“Baba ve Oğulları”

25 Ekim – 20 Kasım 2013

ABC

Firdevsi Feyzullah 1963’te Taşkent’te doğdu. Resme olan yeteneği, annesi şair Gülçehra ve babası yazar Seyyar tarafından fark edilince, 1970 yılında resim ve müzik ilk ve orta okuluna kaydettirildi. Resim eğitimine Cumhuriyet Resim Lisesi’nde devam etti ve giriş sınavlarında başarı kazanarak 1983 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi. Çalışmaları komisyonlar tarafından seçilerek ilk Akademi Sergisi’ne katıldı. Hayatın ayrıntılarını tuvaline yansıtan Firdevsi Feyzullah, sanatta ülke, sınır, diyar tanımayan sanatçılardan… Tek tutkusu resim olan sanatçı, resim yolculuğunu bakın nasıl anlatıyor:

Yaşam ne kentlerle sınırlı, ne de kentler kendileriyle. Büyük kültür birleşmeleri masallara, efsanelere tanıklık eden eski uygarlıkların eteklerine dökülürken, eserleri ile dünyayı tek çatı altında birleştiren sanatçılar da, sanat hanlarının tahta kapılarını açmaya devam ediyorlar.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız