Hakan ERASLAN Resim Sergisi

“MELANKOLİ-II”

31 Ekim – 26 Kasım 2014

B

Renk, doku ve leke rastlantılarıyla başlayıp, çizgisel figür oluşumlarıyla devam eden, plastik kaygılarla rastlantılara yön veren, düz dinlenme alanlarıyla desteklenmiş kompozisyonuyla, bir dışavurum sürecidir Hakan ERASLAN resmi.

“Melankoli iki” renkli şehir yaşantısının karmaşasında insanların kalabalıklar arasındaki içsel yalnızlıklarını melankolik bir sezilişle anlatır. Figürlerinde çoğu kez müzisyenler vardır. Resimlerinde arka planda kullandığı peyzaj algılarında şehir yaşamından bunalmış insanın doğaya yönelme isteği gizlidir.

Düşsel bir anlatım dili geliştiren sanatçı, yaratım sürecinde dışavurumcu tavrın hareket kabiliyetini kullanarak, canlı ve dinamik renklerle geleneksel resim algısının dışında, soyutla figürü birleştirerek özgün ve yenilikçi bir yaklaşım benimsemiştir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız