HÜSEYİN SÖNMEZ

” Defterler / Notebooks ” Resim Sergisi

8 – 27 Nisan 2016 / Açılış : 8 Nisan Cuma Saat : 18.00-20.00

C

Hüseyin Sönmez, “Defterler / Notebooks” adını verdiği kişisel resim sergisi ile 8 – 27 Nisan 2016 tarihleri arasında Galeri Soyut C salonunda izleyicisi ile buluşuyor.

Bu sergide yer alan resimlerin çoğu, doğa karşısında deftere tutulan notların seçkilerinden oluşmaktadır. Kimi zaman karakalemle, çoğu zamanda mürekkep uçlu kalemle çizilmiş ve suluboyayla renklendirilmiştir. Bu notlar, gezilip görülen yerlerden, Deniz uyurken, ya da onu beklerken, masa üzerine konulmuş iki turpun, inadına yaşamak isteyen kaktüsün, narin bir gül yaprağının deftere düşmüş izleridir.

Defterler, anı taşıyıcılardır.

Hüseyin Sönmez 1966’da Kayseri’de doğdu. 1985 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü’nü bitirdi. Çeşitli illerde resim öğretmeni olarak çalıştı. 1993 Yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne öğretim görevlisi olarak atandı. 2003 Yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanatta Yeterlik aldı. Halen Mersin Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır. Yurt içinde 14 kişisel sergi açmış, birçok karma sergiye katılmış, iki adet ulusal düzeyde ödül almıştır.

Ödüller:

1990 Çankaya Kültür Vakfı Resim Yarışması Birincilik Ödülü
1985 Hacettepe Üniversitesi Gençlik Yılı Resim Yarışması

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız