İsmail ÜNER Resim Sergisi

“İzler / Yansımalar”

15 Mart – 03 Nisan 2013

C

İsmail Üner,  sanat anlayışını oluşturma sürecinde; sayısız araştırma ve inceleme gezisine katılmış, edindiği izlenimleri kendi süzgecinden tuvaline aktarmıştır. Özellikle de günümüz kent insanı ve yaşamı üzerine odaklanmış; tarihsel süreçlere tanıklık eden mekânları, zaman kavramıyla birleştiren bir yaklaşımla işlemeye yönelmiştir.

Sanatçı çalışmalarında, zaman ve mekân etkileşimlerinin yansımalarını konu edinmiş; geçmişin bugünle olan buluşmasını kendi perspektifinden yansıtır. Özellikle geleceği daha iyi kurgulamak isteyen sanat anlayışıyla da zamanı “dün- bugün-yarın” dizgisindeki etkileşimleriyle ele alır. Yaşayan mekânlar ve yaşayan nesneleri barındıran çalışmalarında, formlara farklı anlamlar yüklemekte ve aynı zamanda geleceğe ait  ‘‘İzler ve Yansımalar’’ sunmaktadır.

Eserlerinde tuval üzerine yoğun desen çalışmaları ve geniş monokrom renk alanlarına yönelen sanatçı, teknik olarak geniş yüzeyli desen çalışmalarını akrilik ve yağlıboya kullanarak sonuçlandırmaktadır.

Sanatçı çalışmalarına İzmir’de ki atölyesinde devam etmektedir. İsmail Üner’in ‘‘İzler ve Yansımalar’’ adlı sergisi

15 Mart – 03 Nisan 2013 tarihleri arasında Galeri Soyut / C Salonu’nda izlenebilir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız