İZLENİMYORUM / Tunus Resim Sergisi

17 Mayıs – 5 Haziran 2013

B

İzlenimyorum sergi projesi 2011 yılından beri gelişerek devam eden bir etkinliktir. Proje farklı coğrafyalarda, sosyolojik ve kültürel iklimlerde, izlenim ve algıların plastik dille yorumlanmasıdır. Şimdiye dek Paris’ten, Tunus’tan, Karadeniz’den İzlenimyorum sergileri gerçekleştirilmiştir. İleriki dönemlerde farklı ülke ve coğrafyalarda gelişerek devam edecektir. Birlikteliklerin ve paylaşımların, farklı sanatçı üsluplarının bir arada sunulması, aynı temada ki farklı yorumların izleyici ile buluşması ayrı bir sinerji etkisi yaratmaktadır.
Bu proje Hakan Esmer tarafından geliştirilerek, özellikle genç kuşak sanatçılara, algı zenginliği yaratılması, profesyonel sanatçılarla ve farklı ülke sanatçılarıyla bir arada eser yaratmanın dinamik ve besleyici gücüne ivme kazandırılması, yeni kapıların açılmasına olanak sağlanması ve izleyicilerle buluşturulması hedeflenmektedir.
İzlenimyorum sergi projelerinin ev sahipliğini yapan ve bu projeye özel önem ve destek veren Galeri Soyut, bu ve benzeri projeleri izleyicisi ile buluşturarak, sanat ortamının girdaplı yapısında yer almaya çalışan genç kuşak sanatçıların, ortamla buluşmasını, yüzleşilmesini amaçlarken aynı zamanda da dipten gelen bu dalganın, özellikle koleksiyoncularla buluşturulmasının, ülkemizin sanat ortamına katkı sağladığına inanılmaktadır.

Sergiye katılan sanatçılar:

Metin Kalkızoğlu, Ayşe Tuba Boyacı, Banu Kaynak, Derya Ülker, Evren Oğuzbalaban, Ekrem Kutlu, Koray Çakmak, Özge Öner, Rıdvan Özgür, Samed Arda Selim, Serkan Küçüközcü, Ümit Türk, Turgut Akarsu

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız