Küçük Şeyler – 17 Resim ve Seramik Sergisi

19 Aralık 2014 – 7 Ocak 2015

A

‘’Genç bir sanatçı olarak çok iyi biliyorum ki, bir eserin tekniği, biçimi, içeriği ya da ele alınış biçimi kadar kafa kurcalayıcı bir başka mevzu da, o eserin izleyici ile buluşması için gerekli koşulların yaratılmasıdır. Sanatçı, çalışmalarının sergilenebilmesi için birçok galeriye ve fuara başvurur, soğuk bir ”değerlendirme” sonunda çoğunlukla hüsran ile karşılaşır, şansı yaver giderse de kalabalık rakipleri arasındaki uzun listenin sonlarında kendine yer bulur. Büyük olasılıkla da sanatçının pamuk ipliğine bağlı şevki kırılır, hevesi kaçar, eserlerini pratik bir şekilde bir türlü sergileyemez. Bu da üretim sürecindeki bir sanatçı için oldukça moral bozucudur.

Bu anlamda ”Küçük Şeyler”, genç sanatçıların sanat izleyicileriyle, koleksiyonerlerle buluşmasındaki ilk adımları için önemli bir köprü görevi üstleniyor. Bunu da, söz konusu gençleri, deneyimli sanatçılarla aynı sergide bir araya getirerek gerçekleştiriyor. Yıllardır takip ettiği, beğendiği ustaların eserlerini görmek için galeriye gelen izleyicilere, yeni sanatçıları da işaret ediyor. Sergi her seferinde yeni katılımcılarıyla da sürekli canlı ve dinamik kalıyor.

Galeri Soyut’ta 17.si düzenlenen bu projenin, sanat ortamına yeni isimler kazandıracağı, daha bir çok genç sanatçıya ufuklar açacağı, profesyonel sürece doğru yol aldıracağı kuşkusuzdur.

Yolun başındaki sanatçı adaylarının kazanılmasını sağlayan ”Küçük Şeyler” projesinin yaratıcısı Hakan Esmer’in verdiği katkı ve Galeri Soyut’un pojeye olan inancı ve desteği ile, katılımcıların birbirinden farklı disiplinlerde ürettikleri 500’ün üzerindeki  eserin yer aldığı bu karma serginin keyifle izleneceğini umuyoruz.’’

Metin Kalkızoğlu – Küçük Şeyler Sergisi Koordinatörü

Sergide yer alacak sanatçı listesi: Adem Kipçak, Ağıt Uğur Uludağ, Ahmet Sönmezocak, Arzu Tortoç, Aslı Özen, Baki Bodur, Behzat Feyzullah, Betül Demir Karakaya, Ceyhun Yaman, Derya Ülker, Duygu Aydoğan, Ece Kanışkan, Eda Çakan, Ekrem Kutlu, Emre Lüle, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Erhan Lanpir, Eser Şensılay, Eylül Esmer, Feriha Dağlı, Filiz Pelit, Hakan Erarslan, Hakan Esmer, Hasan Basri İnan, Hazal Aktaş, Hilmican Özdemir, Hüseyin Feyzullah, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Akif Orçan, Mehmet Ferit Peremeci, Mehmet Yıldırım, Melisa Sarı, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Necati Seydi Ferahoğlu, Nuray Tümer, Nurhilal Harsa, Orhan Umut, Özden Gezer, Özgür Eryılmaz, Özgür Kaptan, Perihan Şan Aslan, Peruze, Raşit Altun, Salim Başyiğit, Selda Eren, Sena Dönmez, Serdar Leblebici, Sertap Yeğin, Suna Sönmezalp, Turgut Akarsu, Ümit Türk, Yiğit Altıparmakoğulları, Zeren Su Konuksay

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız