Mehmet YILDIRIM Resim Sergisi

“NEVZEMİN”

19 Aralık 2014 – 7 Ocak 2015

C

Mehmet Yıldırım, yakaladığı zemin tarzı ile spontane oluşan peyzaj görüntüsü, yer yer zeminde oluşan lekelerle sanata farklı bir yorum katmaktadır. Geleneksel zemin ve arka plan kullanımlarını sorgulayarak alışılageldik fırça ve boyama teknikleriyle farklı denemelere girişir. Sıradan doğa tasvirlerini terk ederek, doğaya ait unsurları zaman zaman şehirli detaylarla zenginleştirmektedir. Sanatçı pek çok çalışmasında doğal uzamlarından koparılmış, fakat yine doğanın içerisinde konumlandırılan manzaraları gerçeküstü bir yaklaşımla ele almaktadır. Böylelikle farklı  yorumlara açık, çok katmanlı bir yorum algısı yaratmayı hedefleyerek resim sanatının zemine yönelik klasik beklentisini bozan, ön planla arka fonun çoğu zaman iç içe geçtiği özgün bir yaklaşıma ulaşmaktadır.

Mehmet Yıldırım, 1991 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğdu. 2010 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2014’te mezun oldu. Sanatçı çalışmalarını Eskişehir’deki özel atölyesinde sürdürmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız