Melike TAŞÇIOĞLU Özgün Baskı Sergisi

“Randevu / Rendez-vous”

27 Nisan – 16 Mayıs 2012

B

Melike Taşçıoğlu’nun “Randevu/Rendez-vous” başlıklı sergisi 27 Nisan-16 Mayıs 2012 tarihleri arasında Ankara  Galeri Soyut B Salonu’nda gerçekleşecektir. Sergide Melike Taşçıoğlu’nun gravür, dijital baskı, serigrafi ve karakalem çalışmaları yer almaktadır.

Buluşma, bir araya gelme, uyuşma/uyuşamama temalarından yola çıkılan çalışmalarda bireyler, olgular ve diyaloglar soyutlaşarak, bütünleşen ve yeni hibridleri doğuran oluşumlar sorgulanıyor. Taşçıoğlu’nun çalışmalarında yer alan “biyolojik” görüntüler, yaşamı, insan doğasını, buluşma ve birleşmelerdeki tesadüfleri ve olasılıkları konu alıyor.

1979’da Ankara’da doğdu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ndeki eğitiminin  ardından, San Diego State Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitiminden sonra, değişim programı ile Köln Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına başladı ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Sanatta Yeterlik eğitimini 2009 yılında tamamladı. 2002’den bu yana Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Taşcıoğlu, grafik tasarım, baskı-resim ve kitap tasarımı alanlarında yaptığı çalışmalarıyla ödüller aldı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sergide yer aldı, yurt içinde ve yurt dışında kişisel sergiler açtı.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız