Parvin GHORBANZADEH DİZAJİ

“Umutla Bekleyiş | Waiting With Hope”
27 Ekim – 15 Kasım 2017      27 Ekim Cuma      18.00-20.00      C Salonu

Galeri Soyut, 27 Ekim – 15 Kasım 2017 tarihleri arasında Parvin Ghorbanzadeh Dizaji’nin 5. kişisel resim sergisi “Umutla Bekleyiş” i sanatseverler ile buluşturuyor. Parvin Ghorbanzadeh Dizaji’nin “Umutla Bekleyiş” adlı sergisi 27 Ekim – 15 Kasım 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut C salonunda görülebilir.

Günümüz hayat mücadelesinin yanında estetik derdiyle uğraşan bedenleri de görmekteyiz. Güzellik ve çirkinlik kavramını sanat eserlerinde geçmişten günümüze kadar görmekteyiz. Modernizmin sunduğu güzellik ve hatta çirkinlik anlamı her daim değişmektedir. Bedenler sürekli değişime maruz kalıp ve bir maskeye bürünüyorlar. Belki bu maskeyi kırıp içindeki gerçek benliği göstermek zamanı gelmiştir. bedenlerin İçinde gizlenen acılar, hüzünler, sevgiler ve her şeye rağmen ümitler.

Gallery Soyut brings together Parvin Ghorbanzadeh Dizaji’s 5th solo exhibition named “Waiting With Hope”, the dates between October 27th and November 15th with art lovers. Parvin Ghorbanzadeh Dizaji’s exhibition named “Waiting With Hope” can be seen at Hall C in Gallery Soyut the dates between October 27th and November 15th.

Parvin Ghorbanzadeh Dizaji 1982’de İran’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde 2013 yılında Yüksek Lisansını ve 2017 yılında doktora öğrenimini tamamladı. Sanatçının şu ana kadar 4 kişisel sergisi ve 30’dan fazla karma sergisi; Türkiye, İran, İngiltere, Almanya, Amerika, Kosova ve Makedonya’da açıldı. Land Art çalışmalarıyla dikkat çeken sanatçının; aynı zamanda resim, illüstrasyon, heykel ve moda tasarım yarışma ve festivallerinde ödülleri bulunmaktadır. İran ve Türkiye’de İllüstrasyon üzerine yaklaşık 10’dan fazla çocuk kitabı resimlemiş ve hala bir tıbbı çizim projesi üzerine çizimlerine devam etmektedir. Ayrıca, yeni sanat eseri yaratmak için Türkiye, İran ve Makedonya gibi ülkelerdeki bir dizi sanat çalıştaylarına katıldı. Sanatçı halen Osmangazi Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Görsel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.
Ödüller:
2016- İran Doğu Azerbaycan “Nevruz Simgesi Olarak Geleneksel Dev Yumurta Heykel Yarışması” Başarı Ödülü, Tabriz / İran.
2015- 2.Uluslararası “Iranian Arts Now” Online Resim Yarışması, Ziya Art Sitesi ve California De Young Müzesi, Online Resim Sergisi, San Francisco / California.
2015- Birincilik ve Başarılı Öğrenci Ödül ve Diploması. Türkiye’de doktora eğitimi alan tüm İranlı öğrenciler arasından. Ankara / Türkiye.
2014- 9. Dünya Kadın Ressam Sanatçıları Yarışması. Art Addition (On Line ) Gallery, Ödül
Diploması, Londra / İngiltere.
2013- Art People Galeri. 2. İran Genç Sanatçıların Sosyal Ağ Sanat Yarışması, San Francisco / ABD.
2009- Ramazan Sanat Festivali. Çizgi Kitap Yarışması, Birincilik Ödülü. Doğu Azerbaycan İlçesi / İran.
2008- Bahmen Kültür Evi Resim Yarışması, Gümüş Plaka Teşvik Ödülü. Tahran / İran.
2008- (Yas O Sedef ) Moda Tasarım Festivali, İkincilik Ödülü. Doğu Azerbaycan ilçesi/İran.
2004 : Öğrenciler arası heykel yarışması. İkincilik Ödülü. Elm O Ferheng Üniversitesi. Tahran / İran.
2003- Korkuluk Festivali, Üçüncülük Grup Ödülü, Emir Kebir Üniversitesi. Tahran / İran.
Kişisel Sergiler:
2017- “Umutla Bekleyiş / Waiting With Hope” Galeri Soyut / C Salonu, Resim Sergisi, Ankara / Türkiye.
2016- “Gizem/ Mystery” Galeri Soyut / B Salonu, Resim Sergisi, Ankara / Türkiye.
2014- Hayyam Art Gallery. Resim Sergisi, İstanbul / Türkiye .
2014- Çağdaş Sanatlar Merkezi. Resim Sergisi, Tabriz/İran.
2013- Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Vakfı, Resim Sergisi, Ankara / Türkiye.

The Iranıan artist , born in Tabriz . She is completed her Masters and Doktorate degree at the Painting Department of Faculty of Fine Arts of Hacettepe University in 2017.So far, she has opened four solo exhibitions and participated More than 30 paintinig, desing and illustration exhibition in United States,Ingland, Germany, Kosovo, Turkey, Makedonya and in İran. He also received several awards in art competitions in Iran and Turkey. The artist, more than 10 children’s book , has illustrated in Turkey and Iran. Furthermore, artist worked land art in several places. She has also participated in a number of art workshops in countries such as Turkey, Iran and Macedonia to create new works of art. She is currently working as a lecturer at the Department of Visual Arts at Osmangazi University, Faculty of Art and Design.

Sayfadaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için, eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

When you click on the images on the page, you can view it in large size. You can contact us by e-mail, phone (90 312 438 86 70) or by using the form under the page to specify information about the work you are interested in.

Gönder

Sayfadaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için, eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.
When you click on the images on the page, you can view it in large size. You can contact us by e-mail, phone (90 312 438 86 70) or by using the form under the page to specify information about the work you are interested in.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız