Passport-LOGO

20 Mart – 1 Nisan 2015

BC

An’ı paylaşırken : Paylaşım yapmak için başka bir An’ı planlamak.
UÇUK.., SONSUZ.., ZAMANSIZ.., SINIRSIZ.., KOŞULSUZ.., SORGUSUZ ama paylaşımcı…

Dostum Serdar Leblebici ve galericimiz Memet Subaşı ile yaptığımız Nijerya seyahatinde uçakta kurduğumuz güzel cümlelerin arasına sıkışmış gibi görünen bu projemiz hayat buluyor.

Belki birçok yerde yinelemişimdir. Sanat, paylaşımlarla beslenir ve çoğalır. Benim resim dinamiğimde de bu böyledir. Bu nedenle sanatçı dostlarımla paylaşacağımız ve anlatacağımız zamanın öğelerini aynı potada birleştirmek istedik.

BİZ, GENÇLER, GALERİCİLER, İZLEYİCİLER, KOLEKSİYONERLER yani DOSTLAR…

Durağanlığa karşı en güzel eylem seyahat etmektir. Çünkü durağan bir toplumda yaşıyorsan ve yeni nesiller arasında kültürel bir fark yoksa sanat can çekişiyor demektir. Biz de farklılıklarımızla, paylaşımlarımızla kendimizi nesnel olarak ifade edebileceğimiz güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Hele birde bunu sanatsal bir dokunuşla besleyebiliyorsak, pasaportunuzun sizi nereye yönlendirdiği hiç önemli değildir. Yönlendirdiği yerdeki zenginliklerle de geri dönüştür sanatçıyı heyecanlandıran.

Paylaşımlar paylaşımları doğurur, projeler ise tekrar paylaşımları…
– Hakan ESMER

PassportArt Ankara 2015 sergisine katılacak sanatçılar: Ahmet Yeşil, Serdar Leblebici, Hakan Esmer, Ercan Ayçiçek, Ceyhun Yaman, Ayhan Çetin, Erhan Lanpir, Derya Ülker, Raşit Altun, Metin Kalkızoğlu, Duygu Aydoğan, Mevlüt Akar, Turgut Akarsu, Samed Arda Selim, Berk Arıkan, Mehmet Yıldırım, Baki Bodur

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız