Peruze Resim Sergisi

“İmgesel Yaşamlar”

22 Kasım – 18 Aralık 2013

B

Rengin Büyüsü

Dünyanın döngüsünü yaptığı yaşanılan her anda tüm varlıkların da yaşadığı farklı anlar var. Anılar, anlar, hayaller, sevinçler. hüzünler, bekleyişler dünya ile birlikte dönüyor. Sanatçı bu döngüde sınırsız duygu ve görüntü olanaklarından anlar yakalar, bunlara hayatla hayal arasında biçim ve renk verir.

Kendisine özgü bakış açısıyla kurguladığı resimlerindeki figürler yaşanılan gerçek mekandan alınıp bambaşka bir sahnede rol alırlar. Bu resimlerdeki zaman hem günümüz hem de evvel zaman içindeki zamanlar hissini uyandırır. Mekan ise gördüğümüz bildiğimiz yerler ama aynı zamanda sanki kaf dağının ötesinde yarı gerçek yarı düştür.

Figür, mekan ve nesnelerin çoğu zaman olanaksızmış gibi görünen duruşları ve ilişkileri kendi varoluşlarını imgesel bir boyuta taşımak için kurgulanan bir oyundur.

Sanatçı, insana ait değerlerin darmadağın olduğu bu yüzyılda insana ve insan yaşamına dair konularıyla hepimizi içsel bir yolculuğa çıkarıyor. Kendine özgü bakış açısıyla kurguladığı resimlerindeki figürler, bazen tanıdık bir yüz gibi gelir. Ancak onlar bir düş aleminde yaşayan yaşanılan geçek mekandan alınmış kendilerine özgü bambaşka bir sahnede rol alırlar.

Resimlerinde renk, tuval yüzeyinde sınırlanmış biçim ve form ilişkisinde sınırlanmaz. Aksine onun resminde renk desenle birlikte hareket eden bir unsurdur. Bu yüzden resimler, desen ve rengin birlikte harmanlandığı bir sürecin sonucudur.

O, insanı insan yapan tüm güzellikleri umudu samimiyeti ve içtenliği figürlerin yüzlerinde, yağlı boya resmin tüm olanaklarının kullanıldığı ustalığı ise resimlerin sizi saran büyüsünde görebilirsiniz…

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız