BETÜL DEMİR KARAKAYA

Betül Demir Karakaya 1978 İzmir’de doğdu. 1998’de Moskova Stragonova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik Bölümü’nü kazandı. 2000^de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’ne yatay geçiş yaptı ve 2002 yılında Lisans derecesi alarak mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Seramik Ana Sanat Dalı’nda “Tarihsel Süreç İçerisinde Seramik Çanlar” başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta ve Sanatta Yeterlik programına devam etmektedir.

ENSAR TAÇYILDIZ

Ensar Taçyıldız 1965 yılında Göle’de doğdu. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Seramik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda ve 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Seramik Ana Sanat dalında yüksek lisans derecelerini, 2010’da Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Seramik Sanatta Yeterlik (doktora) derecesini aldı.

AZİMET KARAMAN

Azimet Karaman 1963, Erzincan, Kemah doğumlu. 1988’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik – Cam Anasanat Dalı Bölümünü bitirdi. 1988-1989 Paşabahçe Cam Fabrikası’nda, cam üzerine negatif rölyef çalışmaları yaptı. 1995 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğretmenlik sertifikası formasyon eğitimi aldı.

MİNE POYRAZ

İnsan vücudu ve onu oluşturan parçalar , karmaşık bir faaliyetler zinciri oluşturur. Tıpkı insan vücudu gibi doğa da sürekli bir dönüşüm içindedir ve dönüşüm içinde kadın bir ağaç gövdesi gibi kökten gövdeye gövdeden yapraklara sonra tekrar köklerine dönmek üzere tekrar eden bir döngü içinde sürekli üretir

SEMİH KAPLAN

Semih Kaplan 1976 da İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Ana Sanat Dalı, Yüksek Lisans ve 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı, Sanatta Yeterlilik programlarından mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Bugüne kadar on bir kişisel sergi açan sanatçının başta 59.Devlet Resim Heykel Sergisi Seramik Yarışması, 65. Devlet Resim Heykel Sergisi Özgün Baskı Yarışması ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “ 10. Deniz ve İnsan konulu” Resim Yarışması olmak üzere resim, çini, seramik ve özgün baskı alanlarında çeşitli yarışmalardan ödülleri bulunmaktadır. T.C. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında Berlin ( Almanya), Abuja (Nijerya) ve Ulan Bator (Moğolistan) T.C Büyükelçilik binalarına büyük ebatlarda resim ve taş çini pano çalışmaları gerçekleştirmiştir. Çalışmalarını Eskişehir’deki atölyesinde sürdürmektedir.