Samed Arda SELİM Resim Sergisi

” Dönüşüm / Conversion “

15 – 28 Mayıs 2015

C

Samed Arda Selim çalışmalarında,  farklı coğrafyalardan edindiği izlenimlerini kent kolajlarıyla harmanlamaktadır. Bunun yanı sıra  organik yapıdan inorganik yapıya dönüşmekte olan kent imgesini konu edinmektedir. Sanayi devrimi ile kentleşme artmış ve kentlere göç sürecinden önceki organik formlar, betonlaşma ile yerini inorganik formlara bırakmıştır. Bu dönüşüm sürecinde kentlerde oluşan mimari yapılar ve beraberinde getirdiği kent estetiği bu bağlamda bireylerin kent/estetik algılarını doğrudan ve dolaylı yoldan etkilemektedir. Sanatçı, farklı coğrafyalardaki kent estetiğinin geliştirdiği kent kültürüne ve bu kültürün bireyler üzerindeki etkisine yoğunlaşmaktadır. Farklı kent estetiklerini kolajlayarak yeni bir algı ve kent estetiği üretmeyi amaçlamaktadır.

Samed Arda Selim 1990’da İstanbul’da doğdu. 2012’de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2013’den itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız