Sema ÖCAL Resim Sergisi

“Uzak…”

2 – 28 Kasım 2012

A

Sema ÖCAL’ın ‘’UZAK’’ adlı resim sergisi 02 – 28 Kasım 2012 tarihleri arasında Galeri Soyut A Salonunda sanat  izleyicileriyle buluşuyor.

Sanatçının ‘’UZAK’’ adlı sergisinin,  aşağıdaki bakış açısıyla değerlendirilmesinin, serginin daha iyi algılanmasına yararlı olacaktır.

“Uzaktadır kendini yola ait hissedenlerin yasamı. Uzaklık duygusudur bu, her yere uzak. Kendinden bile uzak. Kavuşma umududur uzaklık. Bu nedenle ancak yürürken, yoldayken kendilerini bulurlar, o yol mesafesi kadar. Ve bu nedenle çelişkili bir yakınlık duygusu içinde, yerleri yoktur yolcuların. Yarımdır, eksiktir yaşamları.

Yaşamları, uzaklık ve yakınlık arasında gider, gelir, durur.

Bu sergi, uzakları kendilerine yakın bulanlara ithaftır…”

1981 Adana’da doğdu.

1999 Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne girdi.

2005 Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Mehmet Yılmaz Atölyesi’nden mezun oldu.

2008 İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim  Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisansa başladı.

2011 İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans’tan mezun oldu. Halen Adana’da çalışmalarını sürdürmektedir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.