Serdar LEBLEBİCİ Resim Sergisi

“İsimsiz Gövdeler”

03 Şubat – 22 Şubat 2012

AB

Serdar Leblebici’nin ‘’İsimsiz Gövdeler’’ adlı resim sergisi 3 -22 Şubat 2012 tarihleri arasında Galeri Soyut A – B Salonlarında  izleyicilerle buluşuyor. Zaman açısından geçmiş, geniş ve şimdiki zamanı bir arada yaşatan; geleceğe gönderme yapan güçlü ışıklar ve imgeler barındırıyor Leblebici’nin  resimleri.

Yere sağlam köklerle bağlı, bir o kadar da kırılgan ağaç gövdeleri ile kadın bedeninin estetiğine gösterilen hassasiyet, yaşam pratiğinde  aynı duyarlılıklarla karşılığını bulması durumunda anlam kazanacaktır  sanatçının vurguları. Bu eşsiz buluşmada, zaman zaman siluete dönüşen kadın imgesi ile  antik dokuların içiçeliği, bizi zaman içinde yolculuğa davet eder nitelikte.  Ayrıca ağaç kültünün Şaman inanışında, yer ile gök arasındaki bağlantıyı kuruyor olmasının manevi gücünü ve gizemini hissedebilirsiniz.

Kompozisyonlarda sıkça rastladığımız ve serbestçe konumlandırılan balık ve nar imgeleri, resim yüzeyindeki ilginizi umulmadık anlarda eksiksiz tarif edilen detayın zarafetine yönlendirir. Balığın gözü sanki ressamın gözü olmuş, izleyiciyi o noktadan kendi dünyasına ortak ediyor.

Ve bunları, “resim yapıyorum” gerçeğinden hareketle ödünsüz ve düşünsel alt yapısının sağlam temellerinde duygularıyla harmanlayarak tuvale döküyor Serdar Leblebici.  Işık, derinlik ve renk kavramlarının özenle kullanıldığı çok katmanlı resim dilini samimiyetle kullanıyor.

Sanat olgusunun evrensel dili aracılığı ile kültürlerarası etkileşim ve diyalog yollarının sonsuza dek koşulsuz ve samimiyetle açık kalacağı şüphesizdir. Bu nedenle sanat olgusunun ortak paydasında, farklı disiplinlerde gerçekleştirilen özgün yaratıcı çabaların öneminin bilincinde olunup, saygı duyulmalıdır.

Yaratma dürtüsünü her daim canlı tutabilmenin kaçınılmaz koşulu olarak çok çalışmanın ve risk almanın önemini benimseyen sanatçı; “Her yeni resmim benim yeniden doğuşumdur.” diyerek de hayatını adadığı resim sanatına olan bağlılığını, sevgisini ve heyecanını yansıtıyor bizlere.

1961 yılında İzmir’de doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Tasarımı anasanat dalından mezun oldu. Ressam Yavuz Seçkin ile çalıştı. Çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdürmektedir.

Ödül: 2006  Paris, Carrousel du Louvre, SNBA “salon 2006” Uluslararası Güzel Sanatlar Sergisi “Resim Dalında Bronz Madalya”

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız