Serdar LEBLEBİCİ Resim Sergisi

“Şehrin Kıyısında”

24 Ocak – 12 Şubat 2014

A

Sanatçının 2005 yılında okuduğu, Orhan Kemal’in “Cemile” romanından etkilenmesiyle hayat bulan bir seri çalışmadır. ”Şehrin Kıyısında” adını verdiği serinin ilk çalışmaları 2005-2007 tarihlerini kapsar. 2010 yılında tekrar ele aldığı bu konuyu ilk seriye oranla daha renkçi bir tavırla resmetmiştir. Orhan Kemal, hayatından satırlara taşan romanını kelimelerle adeta resimlemiştir. 1930’lu yıllarda Çukurova’da geçen zorlu yaşam mücadelesini ve bu zorluklarda insanı ayakta tutan bağların gücünü vurgulayan bir romandır. Bu duygu örtüşmesi, sanatçının heyecanları ile buluştuğunda ortaya çıkan eserler, Galeri Soyut A Salonunda sanatseverlerin ilgisine sunulmaktadır. Bu sergi,1970 yılında yitirdiğimiz Orhan Kemal’in 100.doğum yılı nedeniyle bir saygı niteliği taşımaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı grup etkinliği ve proje sergilerinde yer alan sanatçıyı Ankara’da Galeri Soyut temsil etmektedir.

İzmir’de yaşayan Serdar Leblebici’nin 24.kişisel sergisidir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız