Serpil KAPAR Resim Sergisi

“BİLDİĞİ VAR”

8 – 27 Ocak 2016

Açılış : 8 Ocak Cuma Saat : 18.00-20.00

A

Serpil Kapar “ BİLDİĞİ VAR “ başlıklı kişisel sergisi ile 8 Ocak- 27 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara Galeri Soyut A Salonunda izleyicisi ile buluşuyor.

1974 Münih doğumlu sanatçı, lisans öğrenimini Gazi Eğitim Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik Programı’nı Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Anasanat Dalı’nda tamamlamıştır. 1996 yılından bu yana onüç kişisel resim sergisi açmış, birçok yurtiçi – yurtdışı sergi ve workshoplara katılmıştır. Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevine devam eden sanatçı, sergi resimlerini şöyle anlatıyor;

“Birçok bilgi var etrafımızda uçuşan, keşfedilen- keşfedilmeyi bekleyen, algılama biçimine göre yakalanan, görüp duyabildiğimiz kadar anlaşılan…

“Bildiği Var” aslında bilmediklerimden arta kalan, ne bildiğimi de bilmediğim bir la^ mekan.

Bir örtülü bilgiler dizisi, herkesin bildiği kadar olan, izleyici tarafından yeniden adlandırılmayı bekleyen yansımalar dizisi…”

Serpil Kapar 1974’de Münih’de doğdu.

1996’da G.Ü. Gazi Eğitim Fak. Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.

2001’de H.Ü. GSF Yüksek Lisans.

2008’de H.Ü. GSF Sanatta Yeterlilik (Doktora)

1996 – 2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda Resim-İş ve Fotoğrafçılık Dersi Öğretmenliği yaptı.

2008’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel SanatlarEğitimi Bölümü, Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalında Öğrerim Elemanı olarak görev aldı.

2009’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’na Öğretim Üyesi olarak atandı.

14 kişisel sergi gerçekleştiren Sanatçı, UPSD (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) üyesi olup, Halen aynı Üniversitede Yrd. Doçent olarak görevini sürdürmektedir.

Ödüller:

2004 RH+ Sanat Dergisi “Yılın Genç Ressamı” Ödülü.

1996 G.Ü. E.F. Resim-iş Eğitimi Bölümü Mezuniyet Başarı Ödülü.

1995 A.Ç.S. Resim Yarışması Mansiyon Ödülü.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız