Seydi Murat KOÇ Resim Sergisi

“Sıçrama”

6 – 25 Şubat 2009

A

Seydi Murat Koç “SIÇRAMA” adını verdiği 9. kişisel sergisini Galeri Soyut’ta açıyor. 15 çalışmanın yer alacağı “SIÇRAMA” serisi 6 – 25 Şubat 2009 tarihleri arasında Galeri Soyut’ta izlenebilecek.

Sanatçı Sıçramalar serisinde hem farklı, hareketli tuval yapısı ile, hem de yapım aşamalarında ortaya konan çeşitli teknikler ile seçilen konseptle büyük bir uyum göstermektedir. Dikey dikdörtgen ve alt kısmı dışa doğru kıvrılan tuval yapısını, gerçekçi bir anlatımı da olan “sıçrayan” figürleri ile bütünleştirmiştir. Tuval üzerinde, ortada dikey konumlanan figürlerde sanatçı, konunun daha da anlaşılabilir olması için biçimsel olarak gerçekçi bir çizgi kullanmıştır. Resimlerin arka planında ise Seydi Murat Koç’un akıtma ve ‘sıçratma’ tekniklerini uyguladığını görmekteyiz.

Sıçrayan figürler ile arka plandaki hareket arasında dikkatimizi çeken bir diğer önemli unsur da; sanatçının kullandığı yine özgün linolyum baskılardır. Sanatçı, her ne kadar bu tekniği kararlı çalışmaları olan resimlerinde uzun bir süredir kullansa da,  bu seride kendine özgü figür anlayışını hem konsept hem de fon bağlamında biraz daha farklı olarak bizlere sunmaktadır.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Anasanat  dalından 2002 yılında mezun olan Seydi Murat Koç, 2006 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanatçı aynı zamanda Doğuş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız