Sırma YILDIZ Heykel Sergisi

“BİR / ONE”

20 Şubat – 11 Mart 2015

B

Sırma Yıldız 1963 yılında Ankara’da doğmuştur. 2007 yılında Çıdam Melek rehberliğinde taş heykel çalışmalarına başladı. Halen ortağıyla kurdukları Natilus Sanat Atölyesinde sanat çalışmalarına devam ediyor.

Hiç bir eser boşluga doğmaz, ardında bir yaşam, yaşanmışlıklar ve de yaşanmamışlıklar vardır. Böylece akan nehre eklenir. Sanatçı kendinden önce varolanlara bir yenisini eklerken önce kendini evirir, çevirir, devirir ve nihayet yeniden yapılandırır. Sırma Yıldız taşı işlerken bir sanatçı olarak taşıdığı isimlerinin anlamının hakkını bilgi, erdem, etik ve estetikle yoğurup renk-ahenk heykellerini yaratır. Sırma eserlerini kurgularken ‘zaman’çizgisel olarak işlemez-‘zaman’ dinamik, devinimsel ve daireseldir. Sırma ‘an’da ve ‘hal’ de olmayı tercih eden bir sanatçı olarak zamanin devinimselligini ve butunselligini heykellerini biçimlendiriken yansitmak istemistir. Sanatçı yasam felsefesi olarak -yolda olmayı ve yolda kalmayı; beden-ruh-zihin senteziyle gerçeklestirmek olarak tanımlar. İdeal ve real estetik bilgisini taşlarla buluştururken sanata en zorlu ve en kadim malzemeyle bir ilmek atmıştır. Sırma, sahici, yalın ve öok katmanlı bir taş ustasıdır.

– Meltem Şahin Eney

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız