Tünay TUNÇ Resim Sergisi

“ÖTEKİ RÜZGAR”

8 – 27 Ocak 2016

Açılış : 8 Ocak Cuma Saat : 18.00-20.00

C

Tünay Tunç “Öteki Rüzgar” başlıklı kişisel sergisi ile 8 Ocak- 27 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara Galeri Soyut C Salonunda izleyicisi ile buluşuyor.

”Tünay Tunç, sanatsal ifade yöntemini figüratif resmin olanakları içerisinde belirlemiştir. Biçim anlayışında yalınlaştırmanın önemli bir yeri vardır. Tutarlı gözlemlere dayalı natüralist yaklaşımını ifadeci renk düzenlemeleriyle birleştirmektedir. Dengeli kompozisyonlar kurmakta ve söz konusu ifadeci renk kullanımını zengin ara tonlarla desteklemektedir. Olanca yalınlığına rağmen, sanat tarihindeki bir çok üsluptan izler taşıyan biçim dili içersinde ışık-gölge kontrastlarına da yer vermektedir.

Resimlerinin bir kısmında, gölgede kalan karanlık alanlar, nesnelerin ve özellikle figürlerin düşen gölgeleri ve silüetler önemli bir yer tutmaktadır. Yalınlaştırma eğilimi, bir takım kurgularında mekan, mekan içerisindeki nesneler ve mimari elemanlarda, çoğu zaman dörtgenlere dayalı geometrik biçimle ortaya çıkarmaktadır. Bu biçimlerle, insan ya da doğa kaynaklı organik biçimler arasındaki karşıtlıkları da ekleyerek kontrast olanaklarını artırmaktadır.”

Yiğit Altıparmakoğulları

Tünay Tunç 1987 yılında Bulgaristan Razgrad’da doğdu.

2005 yılında Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim   Bölümü’nü Birincilikle kazanndı.

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim   Bölümü,nden Neşe Erdok, Nedret Sekban, Ahmet Umur Deniz Atölyesi’nden mezun oldu.

Sanatçı çalışmalarını İstanbul’daki özel atölyesinde sürdürmektedir.

Ödüller:

2014 Artist 2014, İstanbul Sanat Fuarı Tüyap No: 8 Ödülü

2011 Küçükçekmece Belediyesi Resim Yarışması, Mansiyon

2009 İpek Ahmet Merey Resim Yarışması, Başarı Ödülü

2008 Devlet Resim-Heykel Yarışması, Başarı Ödülü

2007 Türk Kalp Vakfı Resim Yarışması, Mansiyon

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız