Ümit TÜRK Resim Sergisi

“SUYA DAİR”

19 Aralık 2014 – 7 Ocak 2015

B

Varlığına şahitlik edilen tüm olgular, sanatçının ütopya süzgecinden geçip aslolan özgürlüğüne kavuşur. Sanatçı bu olguları kendi filtrelerinden geçirir, onlara söz hakkı verir, onları dinler. Bu, sanatçı ile yollar arasındaki işbirliğidir. Gerçekler susar, saatler uyur, yaratı süreci avuçlarını açar. Bu süreç doğrudan doğruya sanatçının ütopyasıyla ilintilidir. Sanatçı, düşlenen süreci yapıta çevirir ve bunu yaparken tüm öznelliğini kullanır. Düşlenen yollar bu filtrelerden geçerken süreç içerisinde kimi zaman kaybolur. Tuvale dokunan bu ütopik yaratı süreci düşleneni ayrıcalıklı kılar.
Ümit Türk, bu yollara yöreselliği de katarak nesneleri öznelleştirir. Deforme ettiği farklı dokularla gözlemlerini çözümler. O’nun çalışmalarında ütopik süreç anahtardır. Doğa, yaratıcı soyutlamalarla katmanları oluşturur. Dokulardan elde ettiği basamaklarla suyu değerlendirmeye alır. Suya dair tüm imgeler onun çözümlemelerine eşlik eder.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız