Ümit YİĞİT Resim Sergisi

“Hâletiruhiye”

7 – 20 Haziran 2013

A

Ümit Yiğit’in ”Hâletiruhiye” adlı resim sergisi 07 – 20 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara Galeri Soyut / A Salonu’ da izleyicileriyle buluşuyor.

Günümüzün, hızla değişen görüntü saldırılarından şüphesiz ki sanat dünyası da oldukça etkilenmiş, ortaya çıkan sanat eselerinin yüzeysel hatta zaman zaman çok boyutlu olarak sunumu, okunmasını oldukça zor bir hale getirmiştir. Zaten tam olarak algılanamayan ve hep bıçak sırtı üzerinde serüvenine devam eden günümüz sanatı, bu bağlamda da toplum tarafından soru işaretlerini bir mıknatıs gibi üzerine çekmeye devam etmektedir.

Düşünmeye fırsat vermeyen, görsel ve plastik etkisi yoğun olmasına rağmen, içerik olarak kafa yorma eğiliminden uzak, sadece protest tavırlar barındıran ama sorgulamayan bir eğilime yönelme tehlikesine girmiştir. Ümit Yiğit ise, tam da bu tarz eğilimlere zıt denebilecek, çağdaş, plastik değerlerle donanımlı, toplumsal ve siyasi olayların yanı sıra güncel olayları, anları-anıları içinde barındıran,  özeleştiriyle bezenmiş, gerçeklik payı yüksek bir ironiyi barındıran eserlerinde, adeta görsel söylemler oluşturmuştur. İzleyicide anlık olmayan, imgeleminde defalarca yinelenebilecek eserlerinde sanatçı, karikatürle olan bağını yadsımadan, figürlerinde kendine özgü bir deformasyona yönelerek, tuval yüzeyi üzerinde görsel söylemini güçlendirmiştir.

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız