Vedat ÖRS Resim Sergisi

” YİRMİBEŞ / TWENTYFIVE “

4 – 25 Kasım 2015

Açılış : 4 Kasım Çarşamba Saat : 18.00-20.00

A

geriye kalan “25”…

Vedat Örs, sanat hayatının 25. yılını çok özel bir sergiyle kutluyor. Çeyrek asırdan ismini alan “yirmibeş/twentyfive”, 04-24 Kasım tarihlerinde Ankara Galeri Soyut’ta gerçekleşecek.

Sanat hayatının 25. yılını dolduran Vedat Örs, 25 yılda tuvaline düşenlerin hikayesini biraraya getirdiği çok özel bir sergiyle Ankaralı sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. “yirmibeş/twentyfive” adlı sergi Örs’ün sanat hayatının özeti niteliğinde.

1961 yılında Uşak`ta doğan Vedat Örs, 1984 yılında Ankara Üniversitesi`nden mezun oldu. 2003-2006 yılları arasında Paris´te kendi atölyesinde çalıştı. Newyork Syr, Paris ve Prag sergileri dahil bugüne kadar otuza yakın sergi açan sanatçı, Summart organizasyonuyla Moldovya ve Pensilvanyada uluslararası workshoplara katıldı. Artemis Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği´nin başkanlığını yürütmekte olan Örs, İstanbul´da çalışmalarına devam ediyor.

Kaya Özsezgin Örs’ün resimsel yaklaşımını ise şu sözlerle anlatıyor; “Boyanın, birtakım medyumlarla çözülmüşlük yaratan etkisi, Örs’ün resimlerindeki başlıca kaygunun, resimsel malzemeyi dönüştürme amacına yönelik olduğunu gösteriyor. Böyle bir dönüştürme işlemi, figür açısından da söz konusudur.: Örs’ün resimlerindeki genç kadın figürleri, birer siluet olarak, bedensel kitle yapılarından soyutlanmış görüntüleri içinde yansıtılır. Dolayısıyla, malzeme bazında, boyanın eritilmiş izlenimi veren doku etkisi, figürlere kazandırılan bu uçarı etkiyle, dolaysız biçimde örtüşür. Böylece de madde ve anlatım bağlamında, bir denge sağlanmış olur.”

Çok sayıda başarılı sergiye imza atan Vedat Örs, kendi kuşağı içinde sanatsal tavrı, vizyonu, deneysel yaklaşımı ile tanınan bir sanatçı. Vedat Örs, “yirmibeş/twentyfive” adlı sergisi ile yine bize gizil bir yolculuk sunarken, sanat hayatına retrospektif bir bakış niteliği de taşıyor. 04 Kasım’da açılacak sergiyi, 24 Kasım tarihine kadar Galeri Soyut’ta izleyebilirsiniz.

Vedat Örs 1961 yılında Uşak’ta doğdu, 1984 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu.
2003-2006 yılları arasında Paris’te kendi atölyesinde çalıştı. Newyork Syr, Paris ve Prag sergileri dahil bugüne kadar otuza yakın sergi açtı.
Summart organizasyonuyla Moldovya ve Pensilvanya’da uluslararası workshoplara katıldı.
Artemis Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği ́nin başkanlığını yürütmekte olan sanatçı, İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir.’

Aşağıdaki görsellere tıkladığınızda büyük boyutlu görüntüleyebilirsiniz. İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için:
Eserin altında yazan Eser Kodunu belirterek bizimle e-posta, telefon ( 0 312 438 86 70 ) veya sayfanın altında bulunan formu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

İlgilendiğiniz eser ile ilgili bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Adınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Eser Kodu (Örnek: he1502-11)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız